Črna kronika

22-letnico, ki so jo zaradi prijave posilstva prijeli v Katarju, izpustili

Doha, 14. 06. 2016 12.28 1 min branja 0

Doha, Katar

Dekle je prijavilo posilstvo, a katarske oblasti so jo obtožile prešuštva. 22-letnico, ki je bila v zaporu od marca, so na sojenju obsodili na pogojno kazen, nato pa so jo izpustili in je lahko zapustila državo.

Doha, Katar
Doha, Katar
FOTO: Thinkstock

Nizozemsko zunanje ministrstvo je sporočilo, da so 22-letno Nizozemko Lauro, ki so jo zaradi prijave posilstva prijeli v Katarju, izpustili, da gre lahko domov.

Dekle je marca prijavilo posilstvo, a katarske oblasti so jo obtožile prešuštva zaradi spolnih odnosov izven zakonske zveze, kar je v tej državi kaznivo dejanje. 22-letnico, ki je bila v zaporu od marca, so na sojenju obsodili na pogojno kazen, nato pa so jo izpustili in je lahko zapustila državo. Naložili so ji tudi globo v višini nekaj več kot 700 evrov.

Njen odvetnik Brian Lokollo je dejal, da je dekletu najverjetneje nekdo nekaj podtaknil v pijačo, saj se je že po prvem požirku začela počutiti slabo. Naslednja stvar, ki se je spomni, pa je bila neznana soba, v kateri se je zbudila z raztrgano obleko.

Sirski državljan, ki so ga sumili posilstva, je dobil kazen v višini 140 udarcev z bičem. Obsojen je bil zaradi spolnega odnosa izven zakona in pitja alkohola. Zaradi posilstva ni bil niti obtožen. Moški je trdil, da je ženska privolila v spolni odnos.

Mati 22-letnice je za nizozemske medije sicer povedala, da je dekle prestopilo v islam, kar je po besedah nizozemskega zunanjega ministrstva otežilo primer.

  • Bauhaus - naslovna slika
  • Bauhaus - bencinski prekopalnik
  • Bauhaus - razvlažilnik zraka
  • Bauhaus - markiza
  • Bauhaus - kotna tuš kabina
  • Bauhaus - visoka greda
  • Bauhaus - prezračevalnik trate
  • Bauhaus - robotska kosilnica
  • Bauhaus - zemlja za trato
  • Bauhaus - vrtni set
  • Bauhaus - žar
  • Bauhaus - prekucnik
  • Bauhaus - paviljon
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1564