
Mariborski policisti so v sredo zvečer v Puhovi ulici v Mariboru merili hitrost in ustavili voznico osebnega avtomobila BMW 530d. Ugotovili so, da je 28-letna ženska na delu ceste, kjer je hitrost vožnje omejena na 50 kilometrov na uro, na razdalji 408 metrov vozila s povprečno hitrostjo 112,89 kilometra na uro.
Voznico so ustavili in odredili preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal 1,16 miligrama alkohola v izdihanem zraku. 28-letnici so zato začasno odvzeli vozniško dovoljenje in ji prepovedali nadaljnjo vožnjo do odločitve Okrajnega sodišča v Mariboru, kamor so policisti zoper voznico podali obdolžilni predlog.
Kot so še sporočili s PU Maribor, je predpisana sankcija za prekršek prekoračitve hitrosti globa 1000 evrov, devet kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila, za vožnjo pod vplivom alkohola pa globa 1200 evrov in 18 kazenskih točk.
KOMENTARJI (248)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.