Črna kronika

Dečka vrgla na žar

Detroit, 21. 03. 2008 13.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Starša iz Detroita sta umorjenega sinka vrgla na žar, da bi prikrila umor.

Ameriški časnik Detroit Free Press poroča o grozljivem dogodku, ki sta ga storila starša, če jima lahko tako sploh rečemo, svojemu še ne dveletnemu sinu. Pošasti sta obtoženi umora svojega otroka, ki sta ga na to še sežgali na žaru.

Tamkajšnja policija zaenkrat še ne ve, kako sta starša otroka ubila. Po obdukciji trupelca so ugotovili, da je bil otrok podhranjen in da je imel več kosti zlomljenih, preden sta ga okrutna starša vrgla na ogenj. Otrok, ki bi bil zdaj star dve leti, naj bi bil umorjen med devetim in 12 mesecem starosti.

Primer je postal še bolj gnusen, potem ko se je izvedelo, da sta morilca še naprej prejemala socialno pomoč in otroški dodatek ter bone za hrano, ki so bili na dečkovo ime. Morilca, 24-letna Nickella Reid in 28-letni Joseph Miller, sta v zagovoru na sodišču dejala, da sta otroka sežgala, zato da bi se izognila plačilu pogreba.

Policija je truplo otroka našla novembra lani, potem ko sta starša k zdravniku pripeljala mlajšega bratca pokojnega dečka. Zdravniki so pri enoletniku odkrili opekline tretje stopnje. Deček je imel opečene kar 35-odstotkov kože in še vedno okreva. Policija je o tem obvestila tudi socialno službo, ki je kmalu potrkala na vrata staršev in ugotovila, da je dveletni malček izginil. Na kraj ostudnega zločina je prišla policija, ki je na podstrešju hiše našla posmrtne ostanke umorjenega dečka.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (18)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

DUCO
07. 04. 2008 13.54
ČE BI JIMA REKLA ŽIVAL BI TO BIL KOMPLIMENT ZA NJIJU.OBA JE TREBA ŽIVA SEŽGAT!!!!!!!!!!
User303905
25. 03. 2008 09.01
Namesto da razmišljate, kako bi ju morali kaznovati, raje sami naredite kaj pozitivnega....
User202729
23. 03. 2008 18.12
Alexxsaso Spet eden, ko filozofira in daje družbi krivdo, za njun zločin. So primeri, ko ljudjem mnogo slabše gre, pa najprvo poskrbijo za svoje otroke in celo žrtvujejo svoje življenje za njih. Za ta zločin ni kriva družba, ampak ona dva sama. Sem prav razumel:" Američani naj ukinejo smrtno kazen, pa nebo več umorov in zločinov"! Kolkor vem v Evropi ni več smrtne kazni in vedno več mamo umorov. Kolko otroških umorov je zadnje čase v Nemčiji. Kdo je pa tu kriv????? Nemčija tudi nima več smrtne kazni, ali???? Kako rešujejo pa arabske države problem umorov in otroških umorov ?
User294515
23. 03. 2008 13.09
Variatio delectat: Seveda se razlikujem od njiju. Zelo rada imam življenje in soljudi, sploh otroke. Gre za to, da bi jima na nek način pokazala, kako zelo je trpel njun otrok. Nisem pristaš smrtne kazni, ker to sploh ni kazen... umreš in to je to. V resnici se s smrtjo rešiš vseh muk, ki bi jih nosil, če bi živel. Rada bi videla, da bi se ljudje v takih primerih do konca skesali... Mogoče pride v poštev dosmrtna samica?
User5263
23. 03. 2008 12.09
Bluedin in ostale face, kakšna razlika v psihopatološkem smislu bi bila, če bi vi, kot ste zapisali, storili njima isto ali še huje, kot sta onadva otroku? Ali se v dojemanju sveta kaj razlikujete od njiju? Dvomim.
User306011
23. 03. 2008 11.06
V takih primerih zagovarjam smrtno kazen
User339810
23. 03. 2008 10.16
Vsekakor članek vreden teh strani.
User263070
23. 03. 2008 00.36
če bi živela v Sloveniji še pet let ne bi dobla.....žalost,ja.
User294515
22. 03. 2008 22.20
Oh kako grozno:(( ***************************************************! Ne predstavljam si, kako lahko nekaj takega narediš sočloveku...v tem primeru svojemu otroku?!? Res moraš biti nenormalen... Katastrofa da se kaj takega dogaja in koliko je primerov za katere sploh ne vemo:(((
User224394
21. 03. 2008 23.00
oh look! ni.. ups, je treba bit politicno korekten..
User306384
21. 03. 2008 22.38
...in potem so v tej družbi proti splavu? Ta bi moral bit obvezen za take zveri kot sta tedva na fotografiji. Sterilizacija in skopitev za - nevem kaj so to. Grozna anomalija al kaj.... Ni je pravične kazni. Uglavnem GROZA in dolgo in trpeče življenje jima želim....
User206352
21. 03. 2008 22.15
Kako ti sploh kaj takega pade na ''pamet'' (pač, ki je ni, ja)?
User307528
21. 03. 2008 20.46
Žaga, nož, sekira, kladivo, kislina....hmmmm, kar vse skupaj in počasi, res počasi jima dopovedat, da sta storila najokrutnejši zločin kar jih človek lahko premore. Umorit otroka, za to ni opravičila, ga ne more biti in ga ne sme biti. Takim "ljudjem" če jim lahko sploh tako rečemo, pa pokazat, kaj je to bolečina. Rezat, solit, splahnat, rezat, solit in tako naprej, pa mal prste s kladivom zdrobit, pa mal s kislino jih našpricat..... Mislim....eh, brezveze, zver je zver in ostane zver.
User34085
21. 03. 2008 20.15
take izmecke je treba na kriz prbit pa zakurt! drgac pa is 1 besedo .... AMERIKA.... land of free and stupid
Alexx7
21. 03. 2008 19.10
človek je strašnješi in okrutnejši od najokrutnejše zveri. Da mu je dan še razum na tako visoki stopnji je prava katastrofa. Tudi, če dobita "smrtno kazen" to otroka ne bo vrnilo v življenje. Kljub temu, da imajo kavbojci smrtno kazen, se umori in ostala grozodejstva še naprej nezmanjšano nadaljujejo. Ne represiva, preventiva je rešitev, da do takšnih okrutnosti sploh ne pride.
User306061
21. 03. 2008 18.29
Grozzzzaaaa!! Velika verjetnost je pa ta, da se bosta blazneža izvlekla z neprištevnostjo. Ko bi jim le kdo drug sodil,............
User110436
21. 03. 2008 17.16
Jest pa mislim, da je najbolša kazen doživljenska brez možnosti pomilostitve v samici. Za star kruh in postano vodo mi pa ne bi bilo žal davkoplačevalskega denarja.
User306545
21. 03. 2008 15.42
hm, upam da so v drzavi v kateri zivita tedva dovoljene smrte kazni in jo bodo nad njima tudi izvrsili !!!!!!!!!!