Črna kronika

Srbija: Umrlo šest delavcev

Užice, 03. 09. 2009 23.22 1 min branja 3

Vir: http://www.prvipartizan.com/

V tovarni streliva v srbskem mestu Užice so odjeknile štiri eksplozije. Umrlo je šest delavcev, 14 pa je ranjenih. Požar je že pod kontrolo.

Vir: http://www.prvipartizan.com/
Vir: http://www.prvipartizan.com/
FOTO: www.prvipartizan.com

V srbskem mestu Užice je v tovarni streliva Prvi Partizan odjeknila eksplozija. Nato so ji sledile še tri. Izbruhnil je požar, ki je zdaj že pod kontrolo.

Razmere na terenu so grozljive, poročajo srbski mediji. Prva eksplozija je odjeknila okoli 21.30. Predstavnik ministrstva za notranje zadeve je sporočil, da je šest delavcev umrlo, 14 pa je ranjenih, poroča srbska spletna stran B92. Vzrok eksplozij še ni znan.

Tovarna deluje že 80 let, izdeluje pa strelivo za policijo in vojsko Republike Srbije. Stranke pa imajo tudi drugod po svetu. Zaposlenih je 600 delavcev, v času eksplozije pa naj bi bilo v prostorih približno 300 ljudi, poroča srbska nacionalna televizija.

Užice ležijo približno 160 kilometrov zahodno od Beograda.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI3

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User443468
05. 09. 2009 17.06
User404636
04. 09. 2009 19.41
User447201
04. 09. 2009 00.34
Naj počivajo v miru.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763