Včeraj okoli 20. ure je od doma v smeri gozda nad Bukovico v občini Škofja Loka odšla 68-letna ženska, je za 24ur.com potrdil tiskovni predstavnik Policijske uprave Kranj Leon Keder. Takoj je stekla iskalna akcija, a pogrešane niso našli. Pred 23. uro so iskalno akcijo prekinili, danes pa so z iskanjem pogrešane nadaljujevali, so zapisali na upravi za zaščito in reševanje.
Iskanje so nadaljevali danes zjutraj in jo že v jutranjih urah v gozdu našli nepoškodovano.
V iskalno akcijo je bil vključen tudi policijski helikopter s t. i. termovizijo. Poleg policistov so sodelovali še vodniki psov za iskanje oseb, pripadniki Gorske reševalne službe ter prostovoljni gasilci, je še pojasnil Keder.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.