Črna kronika

Izsilila prednost policistu z motorjem, ta trčil in se huje poškodoval

Turjak, 08. 05. 2026 13.07 1 min branja 38

Policisti na motorju

Voznica osebnega vozila je pri zavijanju v levo v križišču izsilila prednost policistu na motorju. Ta je z motorjem trčil v bok vozila in se pri tem huje poškodoval, vendar pa naj njegovo življenje ne bi bilo odgroženo.

Nekaj po 8. uri zjutraj se je na cesti Ljubljana–Kočevje, v naselju Turjak, zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena voznica osebnega vozila in policist motorist na službenem motorju Policije. Po do slej znanih podatkih se je nesreča zgodila zaradi izsiljevanja prednosti v križišču voznice osebnega vozila.

Voznica je pri zavijanju levo izsilila prednost policistu motoristu, ki je z motorjem trčil v bok vozila. V nesreči se je hudo poškodoval, njegovo življenje naj ne bi bilo ogroženo.

Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil zaradi suma storitve kaznivega dejanja povzročitev prometne nesreče iz malomarnosti in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno državno tožilstvo.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI38

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

galeon
09. 05. 2026 09.19
In tak bi meni svetoval kako varno vozit z motorjem po cesti, ko še sam ni predvidel, da ga lahko ženska izsili. Adijo pamet.
jablan
09. 05. 2026 21.49
Uf ti pa si pameten
PARTIZAN PEPE
09. 05. 2026 08.34
Zgledalo je da je mrtev...sicer upam da ni a nekam čudno je tole.
Wolfman
08. 05. 2026 18.00
Sreča v nesreči.
Lens
08. 05. 2026 17.22
Samo za trenutek je pogledala na telefon!
kala 09
08. 05. 2026 16.31
Prehitra vožnja motorista.
oježeš
08. 05. 2026 18.14
Ali si mu gledal na števec?
jablan
09. 05. 2026 21.49
A si ga meril
victini
08. 05. 2026 16.16
Policaji vozjo k da neznajo vozit, nobenih zmigavcev, prehitevajo, uklopjo lucke da se lahko rinejo...katastrofa
murate
08. 05. 2026 15.56
Svarog ,policist motorist še posebno tisti z večletnimi stažem imajo za sabo ogromno ur usposabljanja in žalostno bi bilo da kdo od njih nebi obvladal svoje motorno kolo v nulo.to pa ne pomeni da je dober voznik.Dober je tisti ki preživi .Lepi Tine naprimer je mimo osnovne šole omejitev 30 na uro prehiteval kolono ,prehod za pešce in še križišče z stransko cesto da bo preveril ali ima kolesar pri sebi na treningu osebno izkaznico. Ali je tak policist ali pa samo motorist kateri koli ki preko prehoda za pešce prehiteva kolono dober motorist.Zame ne je navaden idij...Sam sem bil motorist v časih ko je frajer imel etz ali Javo 350. Kawa 1000 sem prodal ko s naredil prvo večjo neumnost in nikoli več sedel na motor . ogrožal sem samo sebe ,naslednji dan je bil motor prodan.Zame imajo v prometu vedno prednost živali otroci,kolesarji,motoristi ,invalidi na tistih električnih 4kolesnikih ,ni pa nujno v tem vrstnem redu.
Ici
08. 05. 2026 15.54
Ni moglo biti bolje. Vsi policisti so visoko nezgodno zavarovani in zdaj pride 6 - 8 mesecev bolniške + odškodnina. Super. Pa še poletje je pred vrati.
jablan
09. 05. 2026 21.51
Me zanima ce bi bil na njegovem mestu🐑
metalika
08. 05. 2026 15.38
Policist bi moral voziti s takšno hitrostjo in na takšni varnostni razdalji, da lahko pravočasno reagira in ustavi vozilo tudi v primeru nepričakovanega speljevanja ali napake drugega udeleženca. Zato se mi zdi, da odgovornost ne more biti enostranska in da bi morala biti krivda vsaj deljena....
JackRussell
08. 05. 2026 15.47
Kaj si bil zraven da veš kaj se je zgodilo.
jablan
09. 05. 2026 21.52
Pojma nimas men je speljala ven ko sem prispel do nje pa se iz oci v oci sva se gledal
Svarog
08. 05. 2026 15.07
Kak ste vsi pametni. Policisti na motorju so odlični vozniki in znajo preceniti situacijo in prilagodit hitrost. Tudi sam sem motorist, in vozim umirjeno. Skoraj na vsaki voznji mi nekdo prednost vzame. Ampak sem dovolj star in izkušen, da jih pravi čas opazim. Enkrat se pa ne bo izšlo.
Stojadina-sportiva
08. 05. 2026 15.27
Tako je, in tudi z spodnjimi komentarji, ki omenjajo namerno izsiljevanje avtomobilistov...res pa je, da je veliko tudi prepotentnežev na motorjih...vglavnem nikjer ni svetnikov...zmeraj se bo nekdo našel in metal slabo luč na ostale pa naj si bo motorist, avtomobilist, piciklist...
jablan
09. 05. 2026 21.52
murate
08. 05. 2026 15.02
Ne bo držalo,tovarišija policisti. Policist je na nenujni vožnji vozil z neprilagojeno hitrostjo,oziroma drvel z preveliko hitrostjo skozi križišče. V kolikor bi prilagodil hitrost do prometne nesreče nebi prišlo.Za prometno nesrečo je vedno kriva neprilagojena hitrost,za kar je potrebno policista kaznovati. Vozniki pa je potrebno izdati plačilni nalog ker je vzela prednost nasproti voziček motoristu,ki ni bil na prednostni vožnji.Kot sem navedel,kriva je prevelika hitrost,hitrost ubija kajne policisti
JackRussell
08. 05. 2026 15.50
Motorist je drvel na nujni vožnji. Tukaj v tvoji teoriji nekaj ne štima. Če je bil na nujni vožnji je uporabljal zvočne in svetlobne signale na kar moramo biti vozniki pozorni in spremljati od kod prihajajo. Očitno si dobil kako položnico da si tako nastrojen proti policajem.
iziizi
08. 05. 2026 14.42
Ni imel prilagojene hitrosti
fan01
08. 05. 2026 14.29
Vozniki osebnih vozil so premalo pozorni, nekateri so pa celo nesramni in si mislijo, bo že ustavil. Tudi sam sem že 50 let motorist in sem doživel veliko čudnih potez na cestišču.
tornadotex
08. 05. 2026 14.16
Problem je to, da je motorist res zelo težko ali malo viden,ko ti prihaja z boka...zato se pa dogajajo nesreče z najhujšimi izidi...pač nobeden si ne želi tega, vendar če ga ne vidiš pač zaviješ...tukaj pa nastane problem v površnosti,spregledanosti ali neopaženosti motorista...
Xxdproxx
08. 05. 2026 15.16
ne bluzi. sredi krozisca sem moral ustaviti cestarski rumen kamion, drugace bi imel pacienta v desnem kolesu, ker se je tip na polno pripeljal v krozisce.
Appendix
08. 05. 2026 14.13
voznica avtomobila je kriva ne glede na to ali je bil na nujni voznji ali ne.
jaka
08. 05. 2026 14.04
Zagotovo je bil policist na prednostni cesti, na nujni vožnji, je gotovo vozil z neprilagojeno hitrostjo. Razumem voznico, da jo je projektil z boka presenetil. Ona zagotovo ne čuti krivde, je pa objektivno odgovorna. Ne pravim, da je motorist kriv, toda voznica , v primeru, da bi imela z desme motorista, ki bi peljal 50km/h zagotovo ne bi spregledala.
Hugh_Mungus
08. 05. 2026 14.09
Ti že veš
jaka
08. 05. 2026 14.13
Ne vem, v to je moje mnenje. Morda pa je bila res tako nerodna, da je vse spregledala in povzročila nezgodo. Žal mi je predvsem za policista, ki je bil na nujni vožnji in je bil poškodovan.
Prototip
08. 05. 2026 14.25
Kje piše,da je bil na nujni vožnji,,,,,
iziizi
08. 05. 2026 14.48
Ali se ke pa maščevala za polo zu nico
Cesar007
08. 05. 2026 15.03
Če je tvoje mnenje, zakaj potem pišeš "zagotovo" namesto "mislim" ali "ugibam"?
MAj1atej
08. 05. 2026 13.51
NO evo, potem je motorist kriv itd itd. Sedaj je bila nesreča z najbolj usposobljenim motoristom. Sam sem motorist in ko bi vedeli kaj vse doživiš na cesti. Se mi je že tudi zgodilo da je id..ot namerno z avtomobilom zapeljal na moje stran vozišča proti meni. Si mu pa videl idi..otski nasmeh na obrazu
Robby
08. 05. 2026 13.54
Sem 1x videl iz svojega avta, ko je v motorista pred mano namerno zapeljal avto! Za las se je izšlo. Motorist je odreagiral super in tudi zelo zrelo, saj se ni hotel zapletati in je pustil b.edaka, da je odpeljal naprej!
Splash71
08. 05. 2026 13.47
Ja, samo da ne boste pozabili obvestiti pristojno državno tožilstvo 😊
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763