Črna kronika

Kazensko ovadili odgovorne osebe iz ptujske družbe

25. 06. 2026 12.01 pred 6 urami 1 min branja 36

Policija

Zaradi neplačevanja prispevkov za socialno varnost so mariborski kriminalisti zoper odgovorne osebe gospodarske družbe z območja Ptuja podali kazensko ovadbo. Sumijo jih storitve kaznivega dejanja kršitve temeljnih pravic delavcev ter oškodovanja večjega števila zaposlenih za najmanj 294.783,28 evra.

Kriminalisti Sektorja kriminalistične policije PU Maribor so na podlagi prijave Finančne uprave RS (Furs) zaključili preiskavo kaznivega dejanja zoper odgovorne osebe družbe z območja Ptuja.

Na Okrožno državno tožilstvo, ki je usmerjalo predkazenski postopek, so podali kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja kršitve temeljnih pravic delavcev zoper tri odgovorne osebe družbe.

"V času od decembra 2022 do konca marca 2025 osumljeni zavestno niso ravnali po predpisih o plačilu prispevkov za socialno varnost zaposlenih. Osumljeni so v navedenem obdobju sicer davčnemu organu predložili obračune REK-O oz. obračune plač, vendar obračunanih prispevkov za socialno varnost in prispevkov za delavce niso plačali, in to kljub temu, da je družba imela sredstva in je poplačevala druge obveznosti," so sporočili s Policijske uprave Maribor.

Z navedenim je bilo večje število zaposlenih v celotnem obdobju oškodovanih za najmanj 294.783,28 evra.

Na primorki trčilo šest vozil, ena oseba lažje poškodovana

19-letnik zletel z avtoceste in v nesreči umrl, še en hudo ranjen

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI36

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Banion
25. 06. 2026 17.20
a ha, tako je to, če ne plačuješ prispevkov dobiš kazensko ovadbo, če ne plačuješ delavcev in davkov si poslanec
yanay
25. 06. 2026 16.02
So že vedeli, zakaj so ukinili SDK! Dokler je SDK delovala s svojimi pooblastili, se kaj takega ni moglo zgoditi! Sedaj že 32 let ropajo delavce, s.p.-je in mala podjetja, ko je plačilna nedisciplina dobila državljansko pravico, odgovorni se pa še do danes niso zganili! Sramota!
osiveli_ritmični_gimnastik
25. 06. 2026 15.37
Perutnina Ptuj.
Magnetek
25. 06. 2026 15.32
Ne vem, zakaj se ne blokira sredstev? Bo odprl novo firmo in isto delal naprej... in to nasa drzava dovoli... ne razumem...
U1751349216299
25. 06. 2026 15.25
Prelepa Soča
25. 06. 2026 14.51
Na eDavki lahko vsak trenutek preverite, če vam delodajalec plačuje prispevke.
bububu123
25. 06. 2026 14.47
kaj pa mijič? on isto ni plačeval pa sedi v parlamentu
Murkovzos
25. 06. 2026 14.46
Gastarbajter servis? "Za pometat bo že dober."
25. 06. 2026 14.41
Kaj bo mesecni luka naredil v tem primeru? Se je dogajalo v njegovem mandatu in verjamem da je vedel za to.
123soba
25. 06. 2026 14.38
Ne vem zakaj objavljate takšne novice če je vse brezpredmetno in skrito...
devlon
25. 06. 2026 14.38
V bistvu, ni panike.. Bl spet Stevo iz žepa dal
devlon
25. 06. 2026 14.37
in zdaj? bodo lastnikom razprodali premozenje, za poplacilo?
MasteRbee
25. 06. 2026 14.33
Kaj se je zgodilo? To se je že pod Drnovškom množično dogajalo. In delavec je bil brez možnosti to preverit.
JanezNovak13
25. 06. 2026 14.15
A moramo res na FURSovi strani dolžnika najti? Kar javno objavite, ker je pravna oseba in zato ni zadržkov.
Andrej 007
25. 06. 2026 14.04
Torej v času skrajno leve ,Golobove vlade niso opravljali svojega dela ne inšpekcijske službe in ne FURS... Tudi če so se jim plače večale vsakih 6 mesecev...
BrezPitt
25. 06. 2026 14.31
Preiskava je potekala več mesecev, torej se je začela v času prejšnje vlade. Akterji v vlogi preiskovancev pa so podporniki te vlade, torej je velika verjetnost, da se preiskava sploh ne bi začela pod to vlado.
mmickica
25. 06. 2026 13.59
In kako to, da jim niso zablikiralu TR? Vsem drugim ga, kolikor vem
mmickica
25. 06. 2026 13.59
Zablokirali
lakala28
25. 06. 2026 13.58
Torej je naš goljufov poslanec skoraj poštenjak v primerjavi s temi? Ja, potem ma pa stevo prav. So še hujši! Ampak oboji za na Dob. Kaj tu ni jasno?
?eso
25. 06. 2026 13.57
Takoj jim dati pogojno !!!
heroj2000
25. 06. 2026 13.39
Hvala Resnica, hvala Stevanović. hvala Miljić.
lakala28
25. 06. 2026 13.58
In hvala vsem, ki so to izvolili!!!
MasteRbee
25. 06. 2026 14.34
in vsem, ki bodo dali organom pregona proste roke.
Roko66
25. 06. 2026 13.24
Zaplenit firmo, jo prodat na dražbi,poplačat socialno za delovce,odgovorne v čuzo ali bolje v stranko resni:co!
lakala28
25. 06. 2026 13.59
Predvsem prodat vse nepremičnine vpletenih. Tudi tiste, ki so jih zadnjih 5 let prepisali na sorodnike.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763