Črna kronika

Kaznjenci ujeti pod ruševinami

Luanda, 30. 03. 2008 17.18 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V angolski prestolnici se je porušila policijska postaja in pod seboj pokopala 30 ljudi.

V angolskem glavnem mestu Luanda se je iz neznanega razloga porušila sedemnadstropna policijska postaja. Umrle so štiri osebe, 106 je ranjenih. 30 pripornikov, med njimi 10 žensk, pa je ostalo ujetih pod ruševinami.

(slika je simbolična)
(slika je simbolična) FOTO: Reuters

Iz notranjega ministrstva so sporočili, da je bilo v času nesreče v zgradbi 145 pripornikov in 36 policistov. Devet oseb je hudo poškodovanih, ostali imajo manjše zlome ali poškodbe glave.

Ženske, ki so ostale ujete v celicah v kletnih prostorih, so še žive, saj so reševalci z njimi celo vzpostavili stik prek mobilnega telefona.

Šef policije Ambrosio de Lemos je povedal, da morajo pazljivo odstranjevati ruševine, da bi preprečili nadaljnje sesedanje zgradbe, saj bi lahko poškodovali tiste, ki so še vedno pod ruševinami. "Še vedno obstaja upanje, da bodo preživeli," je dodal.


  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Ramzess
31. 03. 2008 10.27
"Ženske, ki so ostale ujete v celicah v kletnih prostorih, so še žive, saj so reševalci z njimi celo vzpostavili stik prek mobilnega telefona." Zanimivo, kaj tam kaznjencem dovoljujejo imeti mobitele pri sebi, kajti od zunaj jim jih ne so dali, ker bi jih potem že rešili, ne pa..., ker bi to ciser pomenilo, da sedržijo nekega čudnega postopka. Izbruh, nekateri znajo tudi to izkoristiti. Gotovo pa ni prijetno, če se v takem položaju znajdeš kot zapornik, ker nimaš posebne prednosti pri reševanju, sam pa ne moreš ven iz, jeklene kletke. V posrušitvah stavb in med potresi je past za zapornike, ki nikoli ne vejo, kdaj, kako in če bodo rešeni. Mi si ne moremo predstavljati kako je takim ljudem v takem položaju, ko ostanejo ujeti v kletki, brez prioritete, odvisni od dobre volje oblasti. Kako bi bilo recimo, v takem položaju, denimo po močnem potresu, zapornikom v sodobnih ameriških zaporih, katerih neprebojne celice so narejene iz enega kosa, neprebojna jeklena vrata pa se odpirajo samo elektronsko, koliko je znano meni, ko pade tudi električni sistem. Ti ljudje ostanejo stvarno ujeti, in glede na kategorijo zločincev, je prioriteta reševanja še manjša, če sploh kakšna. Američani pač. Ko sem gledal dokumentarec o gradnji teh zaporov, sem razmišljal tudi o tem, ker ni bilo videti da načrtovalci sploh kaj mislijo na to, ti ljudje kratkomalo nimajo možnosti, čeprav bi v teh masivnih celicah brez težav preživeli, da bi lahko dočakali rešitev, kratkomalo ostanejo ujeti, čeprav tudi sicer, v normalnem stanju ni mogoče uiti iz teh zaporov, razen na en način, preko meje smrti. Neprestavljivo je, kaj se lahko dogaja tem ljudem v takem položaju, brez možnosti. Kar je še huje, oblasti lahko okoliščine izkoristijo.
User303905
31. 03. 2008 08.16
tudi to je način, da se znebiš kriminalcev....