Število žrtev sredinega zrušenja osemnadstropne stavbe na obrobju bangladeške prestolnice Daka raste. Svetovni mediji navajajo nekoliko drugačne številke, a jasno je, da je smrtnih žrtev že najmanj 230. V zrušenju stavbe je bilo ranjenih vsaj 1000 ljudi. Reševalcem je danes uspelo rešiti še 40 ljudi, kar je navdušeno pozdravila večtisočglava množica na prizorišču nesreče. Doslej je tako reševalcem uspelo rešiti okoli 1400 ljudi, kljub temu pa so mnogi še vedno ujeti pod ruševinami. "Izpod ruševin smo slišali jok. Skozi luknje smo jim poslali vodo, hrano in kisik, da jih ohranimo pri življenju," je dejal vodja gasilskih enot major Mahbubur Rahman.

Preživeli so dejali, da so v zgradbi, v kateri so bile trgovine in tovarne z oblačili, v torek odkrili razpoko, kar je vodilo do evakuacije okoli 3000 tekstilnih delavcev. A nato so jim nadrejeni naročili, naj se vrnejo na delovna mesta.
Tiskovni predstavnik skupine za pravice tekstilnih delavcev s sedežem v Amsterdamu Clean Clothes Campaign Tessel Pauli je dejal, da nesreča kaže na "simptomatičen" problem v Bangladešu, kjer tuji lastniki v zameno za večji dobiček ogrožajo življenja delavcev. "Tovrstne nesreče so izraz ravnanja podjetij, pri katerih varnost ni prioriteta. Vedo, kaj morajo storiti, vendar tega ne storijo," je dejal Pauli.
Na nesrečo so se burno odzvali tudi bangladeški sindikati in borci za človekove pravice, ki zahtevajo konec nekaznovanosti podjetij v tekstilni industriji. Na najmanj treh industrijskih območjih v predmestju Dake je danes več sto tisoč tekstilnih delavcev zapustilo svoja delovna mesta in na ulicah zahtevalo ukrepanje oblasti ter kaznovanje odgovornih. Lastniki tovarn so bili zato delavcem prisiljeni dati prost dan. Nekaj tovarn, v katerih lastniki tega niso hoteli storiti, je napadla jezna množica.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.