V sredo zvečer je nemški državljan na gorenjski avtocesti med vožnjo proti Karavankam zaradi neprilagojene hitrosti izgubil nadzor nad kombijem in s ceste zapeljal v odbojno varovalno ograjo. Pristal je na boku. Potnica, ki je spala na sedežih in ni bila pripeta z varnostnim pasom, je pri trčenju padla iz kombija. K sreči se je le lažje poškodovala, so sporočili s PU Kranj.
Neuporaba varnostnega pasu vas lahko stane življenja. Če boste imeli srečo, kar je v nesrečah sicer malo verjetno, boste naslednjič varnostni pas še imeli priložnost uporabiti, v nasprotnem primeru pa boste povsem nepotrebna žrtev prometne nesreče. Dejstvo je, da ceste niso narejene zato, da bi na njih umirali, temveč zato, da lahko lažje premagujemo razdalje. In pri tem premagovanju razdalj, ne glede na to, kolikšna je in ne glede na vašo vlogo v vozilu, je varnostni pas obvezen in absolutno priporočljiv, saj bistveno blaži posledice v prometnih nesrečah in varuje vaše življenje, opozarjajo policisti.
Še nekaj dejstev:
- odrasel človek lahko z močjo rok in nog zadrži težo telesa ob trku le do hitrosti 7 km/h,
- pri trku vozila, ki vozi s hitrostjo 50 km/h, deluje na naše telo enaka sila, kot če bi padli 10 m globoko, pri večjih hitrostih pa ta sila skokovito narašča,
- strokovnjaki so ugotovili, da bi bilo med vozniki in potniki v avtomobilih 40 odstotkov manj žrtev, če bi vsi uporabljali varnostne pasove,
- na Gorenjskem je bilo letos nepripetih udeležencev prometnih nesreč že okoli 2.000.
Zato ne razmišljajte o smiselnosti uporabe varnostnega pasu, ker je v vozilo že dolga leta vgrajen z enim samim namenom – to je zavarovati vaše življenje in življenje drugih v vozilu.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.