Črna kronika

Konj se je preplašil, prevrnil kočijo s turistkama, obe sta se poškodovali

Bled/Kranj, 10. 05. 2026 09.22 2 min branja 110

Konja

Gorenjski prometni policisti so imeli v petek in soboto polne roke dela. Na Bledu se je med turistično vožnjo preplašil konj in prevrnil kočijo, v nesreči sta bili poškodovani dve potnici. Policisti so ob tem posredovali še pri drugih prometnih nesrečah, obravnavali vinjenega voznika, ki je zapeljal s ceste, ter zasegli več mopedov mladoletnim voznikom.

Radovljiški policisti so v soboto na območju Bleda nekaj po 12. uri obravnavali 31-letnega voznika vprežnega vozila oz. kočije. Ta je na območju Bleda izvajal turistično vožnjo. Konj se je med vožnjo preplašil in prevrnil se je vprežni voz, na katerem sta bili dve potnici. Potnici sta se v nesreči telesno poškodovali, so sporočili s PU Kranj. Na kraju jima je prvo pomoč nudilo zdravstveno osebje in ju prepeljalo v zdravstveno ustanovo. Policisti o dejanju še zbirajo obvestila in bodo obveščali pristojno državno tožilstvo, so sporočili s PU Kranj.

Bled
Bled
FOTO: Bobo

Trčenja, padci in poškodbe

Gorenjski policisti so imeli konec tedna polne roke dela tudi še z drugimi prometnimi nesrečami. V petek nekaj pred 15. uro so kranjski policisti obravnavali 46-letnega kolesarja, ki je zaradi neprilagojene hitrosti trčil v stoječi osebni avtomobil, pri tem je padel in se telesno poškodoval.

V soboto nekaj po 15. uri so obravnavali 22-letnega motorista, ki je zaradi neprilagojene hitrosti trčil v osebni avtomobil, pri tem je padel in se telesno poškodoval.

Kranjskogorski policisti pa so v petek nekaj po 11. uri obravnavali 74-letno kolesarko, ki je zaradi vožnje preblizu desnemu robu trčila v drugo kolesarko, pri tem je padla in se telesno poškodovala, so sporočili s kranjske policijske uprave.

Vsem trem je prvo pomoč na kraju nudilo zdravstveno osebje in jih prepeljalo v zdravstveno ustanovo, policisti pa so jim izdali plačilni nalog, so sporočili s PU Kranj.

Pod vplivom alkohola je divjal po cesti in izgubil oblast nad vozilom

Blejski policisti so v soboto nekaj pred 10. uro obravnavali tudi 22-letnega voznika osebnega vozila, ki je na območju Bohinja zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad osebnim avtomobilom in zapeljal z vozišča.

Ugotovili so, da je vozil pod vplivom alkohola (0,94 mg/l), zato so ga pridržali. Policisti o dejanju zbirajo obvestila in bodo obveščali pristojno državno tožilstvo, so sporočili.

Zasegli predelan moped, mladoletnika vozila brez izpita

V petek nekaj pred 13. uro so kranjski prometni policisti obravnavali 15-letnega voznika mopeda, ki je vozil predelan moped. Odredili so mu izredni tehnični pregled in mu zasegli moped.

Kranjskogorski policisti so v petek nekaj pred 21. uro obravnavali 17-letnega voznika mopeda, ki je vozil moped brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Jeseniški policisti pa so v soboto nekaj po 21. uri obravnavali 14-letnega voznika mopeda, ki je prav tako vozil moped brez veljavnega vozniškega dovoljenja.

Vsem trem so policisti mopede zasegli, z obdolžilnim predlogom pa bodo vse tri predlagali v nadaljnji postopek k pristojnemu okrajnemu sodišču.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI110

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

prinašalec2
10. 05. 2026 20.51
Nehajte s tem mučenjem živali za turistične namene.
Rafael Kramar
11. 05. 2026 11.31
Kdo pa koga muči?
kameni
10. 05. 2026 18.51
kobilo je pač zagledal,saj je pomlad
galeon
10. 05. 2026 17.11
En vikend so malo delal pa so že vsi utrujeni. V Ljubljano naj pridejo če si upajo.
Pompozni
10. 05. 2026 16.29
Žalostno bo, če bosta tožili. Podjetje sigurno gre, če ni vse na črno. Za konjske klobase bi dobil mogoče za 1 desetino za odvetnika, tako da ja, nič fajn.
štrekeljc
10. 05. 2026 15.29
Pri obvoznici gre za lokalne zdrahe. Vsi bi koitirali, ne da bi penetrirali. Ali po blejsko: obvoznica ja, ampak 100m metrov od mojega dvorišča!
flojdi
10. 05. 2026 14.56
?sta lepa konjicka v redu
Rafael Kramar
10. 05. 2026 15.00
Hot' horse...
periot22
10. 05. 2026 14.25
Vedno kadar grem na Bled se peljem s kočijo se pa ne čudim da se je konj splasil glede na gost promet v okolici Bleda sramota je da še zdaj ni obvoznice, da ves promet poteka čez center Bleda sramota za državo!!!!!!!!!!!
lakala28
10. 05. 2026 14.34
sramota za bolnikovega župana. V času covida nas je tožaril, da bi si pa ceste zrihtal, pa nima smisla. Kot vsi bolnikovi šuntarji in podrepniki. Le turistično takso zna kasirati
Prelepa Soča
10. 05. 2026 15.07
periot22, Bled je na Gorenjskem, v Sloveniji... se mi zdi, da si malo zgrešil..... "vsakič"... javi se, ko boš 1. na Bledu. lp
periot22
10. 05. 2026 16.13
Kaj ti ni jasn vsako leto sem večkrat na Bledu ne spadam med tiste ki samo jamrate kako je vse drago, nikjer ni nič zastonj!!!!!!!!!!!
Ricola Swiss
10. 05. 2026 14.20
Verjetno so opazili Tino!
lakala28
10. 05. 2026 14.35
Čakaj, čakaj, a ni tam blizu grims doma? Je bil mogoče na dopustu? Ojoj, kaj pa če so ga okužili z malo pameti, ki je konji sigurno več premorejo? To bo še hec.
devlon
10. 05. 2026 14.14
zakaj je treba konje mučit s temi kočijami..za bedaste turiste?
Rafael Kramar
10. 05. 2026 14.22
Pa saj konj je narejen za takšna dela. Saj niso vpregli koz, zaboga!?
ivan z Doba
10. 05. 2026 14.41
Dvomim, da je narava "naredila" konja za takšna dela!
Rafael Kramar
10. 05. 2026 15.04
Ni ga narava "naredila" za takšna dela, je pa naravno primeren zanje! Krave in kure tudi ni narava "naredila", da nam dajejo mleko in nosijo jajca pa se je ravno tako kar nekako prijelo...!?
windskiper
10. 05. 2026 14.07
dokler ne bo obvoznice, prepovedat kočijaže, vlakec, pa prepoved ustavljanja za turistične avtobuse na Mlinem...v pol leta bo obvoznica končana, ko bojo konjarji in veslači ob kakšen cent
jast123
10. 05. 2026 13.39
Gorenjc je imel zavarovanje za prevoz ljudi ali je bil dobesedno gorenjc
Prelepa Soča
10. 05. 2026 13.31
Samo res, ubogi konji. Nazadnje sem videl te uboge živalce na Dunaju, bilo je vroče, po tleh so granitne kocke, prepojene so bile z urinom, smrad še 1 ulico poleg, tam pa vsaj 10 kočij. Mislim, da so pred leti to prepovedali ali pa preselili na drugo lokacijo, skratka, tam jih ni več.
periot22
10. 05. 2026 14.27
Mesta so prepojena tudi z urinom pasjih ljebljencev
periot22
10. 05. 2026 14.27
In pasjih iztrebkov
lakala28
10. 05. 2026 14.56
Če je to najhujše zlo, ki ga poznamo, si boljše vlade, kot je v nastajanju, ne zaslužimo.
štrekeljc
10. 05. 2026 15.17
periot22, poberi za seboj!
rok1211
10. 05. 2026 13.29
upam da je konj ok
Delavec_Slo
10. 05. 2026 13.30
Normalno, saj naš konj praznuje 40 let!
lakala28
10. 05. 2026 14.38
Grdo, da bolj ne more biti, se vam ne zdi? In ljubitelji lažnivca, goljufa in bolnika temu še pluse talate? Za bruhat, res.
lakala28
10. 05. 2026 13.16
Zakaj že so obravnavali kočijaža, če se je konj preplašil? A mu je rignil v uho?
darinka darinka
10. 05. 2026 13.15
Uboge živali ki jih izpostavljajo stresu zaradi denarja😭
Rafael Kramar
10. 05. 2026 13.15
Saj, kakšne pa so posledice za konje ob takih izgredih? Psa vem, da uspavajo, če koga ugrizne, kako pa je s konji? Ve kdo mogoče?
lakala28
10. 05. 2026 14.39
Pa kaj je konj tukaj kriv? ASaj ni šel sam in po svoji volji na sprehod. Torej? Koga je treba uspavati poleg takšnih komentatorjev?
Rafael Kramar
10. 05. 2026 15.20
Anksiozen konj je zbesnel in prevrnil kočijo z nedolžnima turistkama!!??!! Kaj boš zdaj s takim konjem? Komercialno vozit tak nikakor več ne sme. Na njivi se jih ne splača uporabljat. Doma ga imeti na kmetiji, da samo v tri krasne gricka travo, je tudi povem neekonomično. Če ga daš v Društvo za zaščito konj, ne,da ti ga ne plačajo, še donacije pričakujejo za okrbo?! Kam torej z njim??
pager
10. 05. 2026 15.53
v zmrzovalnik
Magnetek
10. 05. 2026 12.54
Vse za denar. ...Meni se konji smilijo
kje so društva za zaščito živali???
Brane123
10. 05. 2026 12.46
0,9 pred 10h. Ta majster je še od včeraj. Mogli bi preveriti še droge 😉
Sivi oblak
10. 05. 2026 12.39
A so dali za pihat kočijašu? Malo je videti treznih 🤭
medusa
10. 05. 2026 12.37
Globo zenskama in fjakarju za mucenje zivali!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763