Črna kronika

Krvav odtis pripeljal do novega osumljenca

Perugia, 18. 11. 2007 16.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Italijanska policija naj bi v primeru umora britanske študentke v Perugii kmalu aretirala še četrto osebo.

Italijanska policija je na kraju umora britanske študentke Meredith Kercher našla dva krvava prstna odtisa, ki se ne ujemata z odtisi nobenega od treh priprtih osumljencev.

Forenziki so prvi krvav prstni odtis našli na blazini v sobi, kjer je bila ubita 21-letna študentka, drugega pa na toaletnem papirju v stanovanju. Zato italijanski časnik La Repubblica že poroča, da naj bi kmalu aretirali še četrtega osumljenca v primeru. Kot še navaja časopis, naj bi šlo za moškega afriškega porekla, bil pa naj bi član kriminalnega podzemlja, ki se ukvarja s preprodajo drog. Osumljenec naj bi prodajal hašiš tudi dvema že priprtima v primeru umora Britanke.

Policija je do zdaj priprla tri osumljence; 20-letno Američanko Amando Knox, ki je bila sostanovalka umorjene študentke, Amandinega fanta, 23-letnega Italijana Raffaela Sollecita, in 38-letnega lastnika lokalnega bara Diyo Patrika Lumumbo, sicer priseljenca iz Konga. Vsi trije so osumljeni spolnega napada in umora Meredith, ki so jo s prerezanim vratom našli 2. novembra. Tožilstvo je prepričano, da so jo ubili, potem ko ni hotela sodelovati v skupinskem seksu. Vsi trije zanikajo vpletenost.

Med zaslišanjem naj bi Knoxova razkrila, da je bil Lumumba slepo zaljubljen v Kercherjevo in da je bil na noč umora v njeni sobi. Kongovec sicer zanika, da bi bil tisti dan v hiši. Njegovi odvetniki pa trdijo, da imajo več prič, ki lahko potrdijo, da je bila njihova stranka vso noč, tudi v času umora, v svojem baru.

Prva izpoved Meredithinega fanta

22-letni Giacomo Silenzi in Meredith Kercher sta postala par deset dni pred njenim umorom. Svoje dekle je Silenzi opisal kot lepo in nedolžno.

V to, da je Američanka Amanda vpletena v umor, pa je prepričan fant pokojne Britanke Giacomo Silenzi. Ta je v intervjuju za britanski časnik Mail on Sunday dejal, da je prvič posumil, da je Amanda kriva, ko je na policiji čakal, da ga zaslišijo in videl sostanovalko svojega dekleta, kako je vse sprejemala mirno in hladno.

Pozneje sem se pogovarjal z Meredithinima prijateljicama in obe sta pomislili enako kot jaz. Nismo razumeli, kako je lahko tako mirna ob tako grozovitem umoru. Giacomo Silenzi, fant pokojne britanske študentke

Drugi Meredithini prijatelji so bili pretreseni in v šoku, tudi jaz sem bil močno prizadet, Amanda pa je bila čisto mirna in ni kazala čisto nobenih čustev. V njenih očeh nisem videl nobene žalosti in pomislil sem, da ima mogoče kaj pri umoru,“ se spominja Giacomo, ki pravi, da se Meredith in Amanda že prej nista razumeli, a nikoli ni pomislil, da bi se to sovraštvo končalo z umorom.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

pravica@gmail.com
19. 11. 2007 09.48
Težko si človek misli, kaj vse se skriva za obrazi. Reakcija po hudem zločinu, po hudih stvareh: po moje vsak človek reagira na svoj način. Če ne jokaš, če nisi videti šokiran, ne pomeni, da ti ni hudo. In če strašno jokaš, si puliš lase in še kaj, ne pomeni to resnične pretresenosti ... Lahko ja, lahko ne. Morda bi pa še bolj jokal(a) zaradi krivde, ko si ja iz sebe, ko vidiš, kaj si naredil. Ne komentiram te grozne zgodbe ter oseb, vpletenih v zločin, temveč žalim reči, da niso čustva ali pa izrazi obraza ... čisto enostavno razložljivi,