Črna kronika

Lažni SMS o prometnem prekršku: žrtvam pobrali več kot 4000 evrov

Maribor, 16. 05. 2026 08.01 1 min branja 104

Primer lažnega SMS sporočila

Policija opozarja, da posamezniki prejemajo sumljiva SMS-sporočila, v katerih jih domnevno "slovenska prometna policija" obvešča o storjenem prometnem prekršku. Gre za lažna SMS-sporočila, ki jih ne pošilja slovenska policija. Občanka in občan z območja Maribora sta se na sporočilo odzvala in ostala brez 600 oziroma 2900 evrov, občanka iz Lenarta pa brez 700 evrov. Policija poudarja, da takih sporočil nikoli ne pošiljajo, saj o storjenih prekrških nikoli ne boste obveščeni prek SMS.

Mariborski policisti so prejeli več klicev občanov o SMS-sporočilih, ki naj bi jih pošiljala policija. V sporočilu je tudi povezava s prijavo na eno od spletnih strani.

"Občanka z območja Maribora se je odzvala na takšno sporočilo, vpisala je občutljive osebne oziroma bančne podatke, nakar je bila z njenega transakcijskega računa izvedena transakcija v višini dobrih 600 evrov, pri drugem moškem iz Maribora je bila izvedena transakcija v višini 2900 evrov in v primeru občanke z območja Lenarta v višini 700 evrov," so sporočili s Policijske uprave Maribor.

"Tovrstna lažna SMS-sporočila so običajno poslana z namenom, da se prejemniki prijavijo v lažne spletne strani, na lažne račune vplačajo določene zneske ali pa storilcem posredujejo osebne in bančne podatke. Na podlagi tega lahko v nadaljevanju pride do oškodovanja prejemnikov sporočil," so ta teden opozorili tudi na Generalni policijski upravi.

Kaj svetujejo?

Če prejmete takšno sporočilo, se nanj ne odzovite in na ponujena spletna mesta ne vpisujte nobenih osebnih ali bančnih podatkov. SMS-obvestilo izbrišite. "Če je že prišlo do oškodovanja, lahko zadevo prijavijo na najbližji policijski postaji ali elektronsko prek e-naznanila kaznivega dejanja," sporočajo z Generalne policijske uprave.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI104

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

hobotnica1
18. 05. 2026 16.30
Tudi na mojo številko je danes bil poslan ta SMS, ni mi jasno da od prejšnjega tedna ni uspelo ustaliti teh SMS -ov.
kapljač1
18. 05. 2026 14.44
Ne samo politiki , predvsem nepridipravi so zaznali kako naiven je en del naše populacije.
metalika
17. 05. 2026 15.47
Pravi Biseri Toti Štajerci
seter73
16. 05. 2026 16.57
tista telegrafka ki placa tako bedarijo si itak ne zasluzi da ima ne telefon, ne denar na racunu
heartbreaker
16. 05. 2026 14.46
a tel. št. gor ne znajo pogledat. Piše +63. to so Filipini. Jaz sem dobila mail od svoje banke in nisem vedela ali je fa.ke ali ne. Sem raje vse skup pustila pri miru. Še klice dobivam iz Češke itd. se sploh ne javim.
a res1
16. 05. 2026 14.46
Zakaj SI-CERT in podobno ww stran ne blokirajo. Za hec sprobano in celo dela, a FF da takoj jasno obvestilo, da je stran zavajojoča. Čudni posli...
Banion
16. 05. 2026 13.20
kdor je tako neumen da daje svoje podatke kar tako mu je čisto prav da ga oberejo. Se pa vidi koliko ljudi sploh ne ve kje in kako sos e vozili oziroma kje so delali prekrške. Ni čudno da imamo toliko nesreč pri takih voznikih. Včasih na cesti se sprašujem kje so delali vozniški izpit, za ženske je jasno da v garaži, kje pa moški , morda za šankom ali z debelo kuverto
enajstdvanajst1
16. 05. 2026 13.11
res so nekateri naivni..tudi jaz sem dobil ta sms poslan iz maroka saj so prve tri stevilke bile 121 se mi zdi... in potem moraš narediti kar nekaj klikov da prideštak odalečda te poberejo tako da eden ki nima pojma o telefonih to sploh ne morenarediti. saj moraš klikniti povezavo in vpisati nekaj številk ki ti pšošljejo...
Puško v koruzo
16. 05. 2026 12.01
Če jih lahko na tak lahek način obrneta Janša, Logar in Stevanovič, se ne čudim da nasedejo tudi lažnim SMSom.
oježeš
16. 05. 2026 13.58
Ni pa delal na tem, da se državljani med seboj kregamo, ampak da živimo končno po desni vladi v slogi in kolikor toliko v miru, če ne bi desni stalno podtikali razne neumnosti na katere kar preveč ljudi naseda. Zdaj se je pokazalo, kaj je desnim prednost, sedeti v vladi in odpirati ideološke teme, za državljane jih briga toliko kot za eno fliko lanskega snega. In se ne čudim, da ljudje kar nasedajo, če še tako očitnih zadev ne znajo ločiti od barabij.
Uporabnik1935308
16. 05. 2026 11.53
Volivci desne opcije so lahko tako naivni.....
bb996
16. 05. 2026 11.05
če so tolk g.upi škoda da niso še več hahaha
kokicas
16. 05. 2026 10.59
Pazite tudi kje imate kartice ker nastavljajo kamere in po novem kar v žepih nosijo mini posnteminale in ti ga lahko približa če vidi da imaš kartico v žepu ali kje v blizini. Polno ljidi je okrog ki te opazuje in nevjo kaj bi delali kot škodovali drugim
Triindvajseti December
16. 05. 2026 11.38
Storitev SMS obvescanje je zlata vredna.
čevapgpt
16. 05. 2026 12.59
ko so evri že šli ti bolj malo pomaga
Groucho Marx
16. 05. 2026 10.58
Ne spada ravno sem, ampak kakšna katastrofa je ustavitev trganja socialnih transferjev za poplačilo kazni. Prav čutila se je že ponižnost akterjev s po nekaj 100 prekrški, zdaj pa spet nazaj po starem zahvaljujoč raznim varuhom z ničelnim zavedanjem o realnosti sveta.
MESE?AR
16. 05. 2026 13.32
14. člen Ustavi pravi : pred zakonom so vsi enaki ! Pa nismo !
graf
16. 05. 2026 10.57
Vse dokler bodo obstajali naivci tut lopovov ne bo zmanjkalo , žal ampak tako je ...
graf
16. 05. 2026 11.08
skorajda ne mine teden da ne dobim "ponudbe" v polomljeni slovenščini s strani neznanih "kupcev" ki kao ponujajo dvojno ceno vrednosti prodajanega izdelka z Bolhe , samo da moram vnaprej (😄😁😆😅) plačat neko pristojbino , potem bom pa "kao" prejel denar ! Kupcem odgovorim : od tega zneska odštejte pristojbilo ostalo nakažite ! Začuda ni več odziva 🤔...
Kuki_9
16. 05. 2026 10.44
Marsikaj se dogaja v Mariboru in vedno več bo tega, to niso nobeni Filipini in ne vem kdo še vse, ampak to delajo mladi Albanci in iz Kosova, ki živijo tu (ogromno jih je tu). Policija je obveščena z ne zakonitimi deli, jaz imam že dolgo probleme, preko naprave (kot blagajniska kaseta- ne znam drugače opisati) lahko preko Bluetootha, wi-fi dvojčka, podvojenega mac-a, ip, ... karkoli imate odprto in vidno, prodrejo v vašo napravo. Enim so celo sprožili nakup in če bi med vožnjo z avtom kliknili, da se strinjajo, bi jim avtomatsko vzeli denar in so kao kupili neki izdelek. Pazite se. Marsikaj se tudi prenaša v nahrbtnikih, tudi v wolt torbah, tudi droge. Noro, ampak naša policija spi in še bo dolgo preden bo eskaliralo in ne bo povratka nazaj. Drugače pa namig Glavna avtobusna postaja in bližnji bloki, tam jih boste našli.
Kuki_9
16. 05. 2026 11.29
Kako bi iz Filipinov vedel telefonsko številko od nekih Mariborčanov, ne bodite nori, to se dogaja in na tak način pride do telefonske in vsega
BroNo1
16. 05. 2026 10.38
Butast narod, na konc pa plača tak, ki se sploh vozu ni. Ojoj no!
a res1
16. 05. 2026 10.23
Spet je porast kriminala. Zakon je spet po starem... Kaj če bi to pošiljali unim ogroženim, bi se mogoče kaj primlo.
an2000
16. 05. 2026 10.16
Ne razumem, kako so ljudje lahko tako naivni... Pa analizirajmo: 1. SMS prihaja z dolge številke, kar je že samo po sebi sumljivo. 2. Klicna številka države je +63 (ne ljubi se mi preverjati, katera država je to) in ne +386 ki je mednarodnoa klicna številka za Slovenijo. 3. Uradni organ obvestila o prekrških pošilja preko uradne pošte v skladu z ZUP, skupaj s dokazilom npr. sliko z radarja. 4. Globe se terjajo v obliki sklepa ZUP opremljene s pravno podlago in označbami uradnega organa in osebe, ki je postopek vodila. Sem morda kaj spustil? Vsem ostalim v opomin in razmišljanje... Zagotovo so nasedli ljudje brez trohice kritičnega razmišljanja.... Nekateri spodaj pravijo, da so volilci določene politične provenience...
Ramzess
16. 05. 2026 10.34
Klicna številka za Filipine (+63).
a res1
16. 05. 2026 10.46
pa štirikrat i
a res1
16. 05. 2026 10.15
Naslednji SMS bo da naj takoj prodajo računalnike in telefone. Sigurno se bo našel kdo.
kekyooo
16. 05. 2026 10.14
pa vi ljudje niste normalni res. prejel včeraj. isto minuto blok številke.
Free_Palestine
16. 05. 2026 11.20
Bodo ti iz drugih številk pošiljali.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763