Črna kronika

Luksuzne vile končale v plamenih

Seattle, 04. 03. 2008 16.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V Seattlu so neznanci podtaknili požar, v katerem so zgorele tri razkošne vile. Požigalci naj bi bili t.i. ekoteroristi.

V požaru, ki so ga neznanci v ponedeljek zjutraj po lokalnem času podtaknili v Ulici sanj v predmestju Seattla, so do tal pogorele tri razkošne, več kot 12 milijonov evrov vredne vile, še dve pa sta bili poškodovani.

Peiskovalci so na pogorišču našli dokaz, ki naj bi kazal na krivca med radikalno okoljevarstveno skupino, t.i. ekoteroristi. Med požganimi hišami so namreč našli znak, na katerem so bile začetnice skupine Earth Liberation Front (Fronta za osvoboditev Zemlje), ki je odgovorna za več požarov v ZDA v zadnjih letih, med drugim tudi za požig v Vailu leta 1998, ko so protestirali proti razširitvi smučarskega središča.

V razkošne vile se ni še nihče vselil, tako da v požaru ni bilo nobenih žrtev, je pa nastala ogromna materialna škoda, saj so bile vile že popolnoma opremljene. V šerifovem uradu ocenjujejo, da je škode za več kot pet milijonov evrov.

Požig vil v Seattlu
Požig vil v Seattlu FOTO: Reuters

Če za akcijo res stojijo ekoteroristi, je njihovo dejanje precej nerazumljivo, saj so bile luksuzne vile grajene po ekoloških standardih, stene in okna pa so iz takšnih materialov, ki naj bi omogočili čim nižjo porabo energije, oprema pa je iz recikliranih materialov.

  • Dogodki splošno 1
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4
KOMENTARJI (7)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User263070
05. 03. 2008 23.18
da bi mela jz takšno vilo bi se urnk sekirala....drgač pa,je logično da niso vsi bogataši arogantni in slepi....še vedno ločimo ljudi na slabe in dobre;)
User274561
05. 03. 2008 15.35
Vsak vandalizem,nameren požig je nedopusten, ne vem kaj imajo sedaj ti ljudje od tega ???
User307516
05. 03. 2008 15.35
Je boge tele vile..se mi kr smiljo..matr..tuki se zred enih vil sekirajo names da bi kei za une k ne morjo met niti kartona nad glavo mau poskrbel..al se pa usaj sekiral names d se jim (po možnosti) smejijo..pa še pozdravt jih ne morjo če kirga brezdomca vidjo na cesti...kaj šele da bi jim privoščil en topel pogled..al pa mau več..en lep nasmešek..
User202514
05. 03. 2008 10.27
In zdaj se bo svet ustavil a ne? 3/4 novic iz Črne kkronike je z ZDA? Naključje ali dokaz neodvisnoti medija?
User303905
05. 03. 2008 09.12
Ne zagovarjam takšnih dejanj, vendar kažejo na to, kako ignorantsko se obnaša večina bogatašev do resničnih problemov v družbi. To permanentno, prikrito nasilje elit, ki ga s pomočjo sistema izvajajo nad večino, pri nekaterih posameznikih vzbudi tolikšno ogorčenje, da se odločijo za takšna dejjanja...
User266780
04. 03. 2008 22.14
www earthliberationfront com za bolje razumevanje
User270240
04. 03. 2008 19.17
No zdej pa zgradit še eno bajto (ampak ne iz tako ekoloških materialov), noter hitit te ekoteroriste in vse skupaj zažgat! Aja...pa še prej terjat povrnitev vsaj dela stroškov.