
Policisti so na računalniku 48-letnega Keitha Griffina iz Jensen Beacha našli več kot tisoč pornografskih posnetkov otrok. Ko je ta za to obtožil svojo mačko, pa mu niso verjeli.
Možakar jim je namreč hitel pojasnjevati, da je njegova mačka skakala po tipkovnici, medtem ko se je na njegov računalnik s spleta nalagala glasba. Po njegovi zgodbi je vmes zapustil sobo, ko pa se je vrnil, je zagledal te ''nenavadne'' posnetke. Postopek nalaganja naj bi s svojimi tačkami sprožila mačka.
Griffin je sedaj v desetih točkah obtožnice obsojen posedovanja otroške pornografije in se hladi v lokalnem zaporu. Če si bo lahko privoščil četrt milijona dolarjev varščine, pa bo sojenje dočakal na prostosti, poročajo ameriški mediji.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.