Črna kronika

Mislil je, da je zver

Zagreb/Ljubljana, 06. 03. 2007 15.31 1 min branja 4

Lovec je streljal na starko, ker je mislil, da je žival (simbolična fotografija).

Slovenski lovec, ki je domačinom na Hrvaškem znan kot krivolovec, je ubil 84-letno hrvaško državljanko.

Lovec je streljal na starko, ker je mislil, da je žival (simbolična fotografija).
Lovec je streljal na starko, ker je mislil, da je žival (simbolična fotografija).
FOTO: Reuters

Slovenski lovec se je sam prijavil slovenski policiji, potem ko je bila na Hrvaškem za njim razpisana tiralica zaradi suma, da je v nedeljo, 4. marca, ustrelil 84-letno žensko. 52-letni moški je tudi priznal, da je v Crevarski Strani pri Gvozdu streljal iz puške, ker je mislil, da bo zadel divjo žival, je sporočila policija v Sisku.

Lovec, ki je pridobil slovensko državljanstvo šele marca lani, pred tem pa je bil hrvaški državljan, je nesrečni dogodek prijavil na Policijski upravi Maribor. V času nesreče je bila z njim še ena ženska, ki so jo policisti pridržali in zaslišali.

Hrvaška policija je ugotovila, da je bila 84-letna ženska ubita s strelnim orožjem, zoper slovenskega državljana pa je vložila kazensko ovadbo zaradi povzročitve splošne nevarnosti ter zaradi ogrožanja življenja in lastnine.

Prebivalci Crevarske Strani so povedali, da osumljenca poznajo kot lovca, ki se je ukvarjal tudi s krivolovom.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI4

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User205472
06. 03. 2007 20.01
Ta pa je lovska, ali pa premišljena, zato pa si je priskrbel državljanstvo, da ga v lepi njihovi ne bodo strpal v arest. Sej naše državljanstvo itak lahko dobi vsak inbecil.
User203811
06. 03. 2007 17.55
Takim treba dajat državljanstvo?
User190332
06. 03. 2007 16.39
Pa ta tip je psihopat. Mislim, da je med lovci še več takšnih in nikdar ne veš kdaj bo dobil šus, ko nabiraš gobe ali se sprehajaš po gozdu. Streljajo naj, ko so 100, da gre za žival, ne pa 99-butalci.
DeepChicken
06. 03. 2007 15.51
Lol :) a se še komu tole zdi smešn ;p al sm bolan v glavo?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763