Črna kronika

Motorist na avtocesti 233 km/h, ujel ga je radar

Kranj, 11. 05. 2026 11.35 1 min branja 98

radar

Policisti so med nadzorom hitrosti na gorenjski avtocesti ujeli motorista, ki je vozil s hitrostjo 233 km/h. Za prekršek je predpisana kazen 1200 evrov globe in devet kazenskih točk.

Prehitrega motorista s slovensko registrsko tablico so ujeli na odseku Lipce–Radovljica, kjer je hitrost omejena na 110 km/h. Voznik je tako najvišjo dovoljeno hitrost prekoračil za 123 km/h.

Policisti zoper moškega vodijo prekrškovni postopek.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI98

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

flojdi
11. 05. 2026 19.48
?a ne gre vec kot 233./sam prasam..ker nimam pojma kolk zMorejo
Rock8
11. 05. 2026 17.22
Ob napačnem času ga ja prepihoval....ob 4 zjutri morš it...
mayda2
11. 05. 2026 16.21
totengrobar ima špohtl že pripravljen - žal, tudi letos 10plus prostovoljcev za odhod v večna lovišča... RIP
bb5a
11. 05. 2026 16.01
Še nikol v življenju nisem mel problemov z motoristi na AC, z vozniki ki vozijo 90km/h po levem pasu mam pa vsak dan probleme...
galeon
11. 05. 2026 15.48
Lovijo tam, kjer ni problemov. Primorka jih pa ne briga.
Hugh_Mungus
11. 05. 2026 15.33
Tole bahanje z "ulovi" na avtocesti so res absurdni. Avtocesta je daleč najbolj varna in tudi nesreče na ac imajo najmilejše posledice. Sploh pa tole ko nekdo na prazni cesti malo požene in so že vsi svetniki v zraku
flojdi
11. 05. 2026 19.51
Ok.ampak zakaj so pol omejitve.??zakaj za tiste ki tako radi dirkajo ni samo njim namenjenega dirkalisca
FERDO9
11. 05. 2026 15.18
Komentarji, da noben motorist ne vozi po predpisih so pa od tistih, ki lupajo kar nekaj, samo da so COOL! Večina motoristov vozi po predpisih, če pa nekdo pri zeleni luči malo navije plin pa to ni noben problem ali prekršek.
Rock8
11. 05. 2026 17.23
Je,je ,predržna vožnja...zal
seter73
11. 05. 2026 15.17
bravo polcaji vrh vasega dela je radar kontrola.., lako kaj na dolenskem a vas se vedno vsakcigo sklofta al je ze kaj drugace
odkrito in resnično
11. 05. 2026 15.00
To so navadni primitivci. Dokazujejo se na cesti, ker se z drugi ne morejo. Brez pameti v prazni glavi. Vzeti izpit za vse kategorije, brez možnosti ponovnega opravljanja izpita. Sodniku za prekrške, s kazensko ovadbo obsoditi, spraviti v zapor. Tam pa naj opravlja delo, če hoče dobiti za piti in jesti.
seter73
11. 05. 2026 15.21
pa takoj zatem se zakon za odvzem vozniske vsakomur ki se ne pelje 130 po AC in z svojim dreklanjem 110kmh drgne tako kamoone kot ostale udelezence.., to so pacienti ki delajo kolone in nesrece ne pa nekdo z motorjem na prazni AC ki je za 10s malonpritisnil..,
Firedancer
11. 05. 2026 14.57
Victoria13
11. 05. 2026 14.51
Motoristi so razred zase...niti eden ne vozi po omejitvah!!!
Prototip
11. 05. 2026 15.28
Jaz vozim,,kaj lažeš...
mito24
11. 05. 2026 14.35
Nič jih ne spametuje tudi primer iz prejšnjega tedna ne.
Animal_Pump
11. 05. 2026 14.25
Dej...radarje v vrsto naštosajte...pa bo mir. Ko bo prvi peljal čez 20 radarjev 230kmh...se bo zadeva umirila rahlo. 20x 1200 eur...je lepa kr kazen.
Vojko Kos
11. 05. 2026 14.24
Nisem še srečal motorista, ki bi upošteval omejitve.
Prototip
11. 05. 2026 15.30
Pa si kupi motor,,,,
Hugh_Mungus
11. 05. 2026 15.31
Valda kar vsi so divjaki. Vsi vozniki osebnih vozil smo pa objestni ker si srečal 2 norca?
Panigale
11. 05. 2026 14.23
To je nek amater. Tolk ga jaz stisnem po nasi ravnini do sosednje vasi.
zaručen
11. 05. 2026 15.06
Tako je najbolje. Da ko te bo 'položilo', te bo ornk in bo stvar zaključena.
Dolgočasnež
11. 05. 2026 14.12
pfff amater
Justice4all
11. 05. 2026 14.12
Če ni preko 300 ni vredno objave....
Gregor Šinkovec
11. 05. 2026 14.08
Ko sem bil mlad, sem si prvi motor kupil zato, da sem se lahko enkrat peljal 200km/h. Danes pa je že 120km/h cela drama. Ne vem zakaj po prazni avtocesti ne bi smel malo pritisniti na plin. Drugo je, če je cel kup prometa ali pa, da se res ogroža promet. Tisti, ki niste nikoli sedeli na motorju tega ne boste nikoli razumeli.
Animal_Pump
11. 05. 2026 14.24
Cesta ni dirkališče...pa nehaj se izgovarjat...imaš redbullring pa tam vozi. BZV. Pol pa nesreča...pa še nedolžni v kakem malem avtu nasrkajo.
Vojko Kos
11. 05. 2026 14.26
In se zaleteti vsaj v ogrado kot pred dnevi motorist, ki je "znal" voziti. 😡😡😡 Nič narobe, če ne vzameš koga s seboj. Naravna selekcija.
nemski_ovcar
11. 05. 2026 14.04
Samo.....20let nazaj je šlo 270km/h
rogla
11. 05. 2026 13.59
Doživljenjski odvzem vozniškega dovoljenja za vse kategorije, in seveda primerna kazen!
Dolgočasnež
11. 05. 2026 14.13
hahaha drž se svojga skiroja crybaby
Vojko Kos
11. 05. 2026 14.27
A vam se tudi mudi v grob?!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763