Murskosoboško tožilko naj bi že drugič pijano ujeli za volanom. Tokrat naj bi tožilka, ki je bila za volanom pijana že leta 2019, povzročila nesrečo in odpeljala s kraja nesreče. Po naših informacijah gre za zapustitev kraja nesreče. Za zdaj namreč ni jasno, ali je tožilka sploh vedela, da je povzročila prometno nesrečo.
Z okrožnega državnega tožilstva Murska Sobota so sporočili, da "Policija tukajšnjega tožilstva o dogodku uradno ni obvestila, tako da to ne razpolaga z nobenimi informacijami o dogodku, v katerega je bila vpletena imenovana okrožna državna tožilka, prav tako nas o dogodku tudi ni obvestila imenovana tožilka, ki je trenutno bolniško odsotna".
Kot je poročal Vestnik, se je nesreča zgodila v petek. Tožilka naj bi povzročila prometno nesrečo z materialno škodo in potem zapustila kraj nesreče. Kot so še zapisali, ji je nato v policijskem postopku preizkus alkoholiziranosti domnevno pokazal nedovoljeno količino alkohola v organizmu – kot poroča medij, naj bi šlo za najmanj dva promila alkohola.
Medtem je državna tožilka v telefonskem pogovoru za 24UR povedala, da je v petek zgodaj zjutraj v krožišču zapeljala s ceste, pri čemer je poškodovala blatnik na svojem avtomobilu, ki da je še vedno vozen. Zatrdila je, da ni pila in da je policiste počakala na kraju nesreče. Pravi, da je pihala vsaj sedemkrat in da je test ves čas kazal 0,0, v zadnjem poskusu pa da je pokazal nekaj čez 1.
Policija informacije zaradi varstva osebnih podatkov uradno ni potrdila. Zapisali so, da so obravnavali deset prometnih nesreč, v eni je bil preizkus alkoholiziranosti pozitiven.
Spomnimo
Leta 2019 je za volan sedla pijana okrožna državna tožilka iz Murske Sobote. Napihala naj bi skoraj štirikrat več od dovoljene količine – v organizmu naj bi imela vsaj dva promila alkohola. Vodja državnega tožilstva v Murski Soboti, višji državni tožilec Drago Farič, je takrat potrdil, da je funkcionarka njihovega tožilstva vozila pod vplivom alkohola, ki je presegal zakonsko dovoljeno mejo. "Zoper funkcionarko bom sprejel ustrezne ukrepe in o tem obvestil generalnega državnega tožilca," je na naša vprašanja odgovoril Farič in dodal, da se državno tožilstvo zaveda, da je vožnja pod vplivom alkohola čez dovoljeno mejo eden dejavnikov tveganja za nastanek prometne nesreče, zaradi česar mora za tožilce veljati ničelna toleranca.
Februarja letos so ji v službi odredili preizkus alkoholiziranosti, ki pa ga ni želela opraviti. Tudi takrat so zoper njo predlagali disciplinski postopek. Disciplinsko sodišče ji je oba postopka združilo ter ji po neuradnih informacijah izreklo pisni opomin. Odločitev senata disciplinskega sodišča še ni pravnomočna, saj se je tožilka nanjo pritožila.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.