
Na Hrvaškem je pred zgradbo šibeniško-kninske županije prišlo do eksplozije avtomobila znamke alfa romeo 33. Poškodovan je bil Hrvat, ki se je v trenutku eksplozije nahajal v bližnjem lokalu, in dva tuja državljana. Oba sta lastnika jahte, ki je bila zasidrana v šibeniški luki.
V eksploziji so bili poškodovani tudi poslopje županije, avtomobil in motor. Po nekaterih informacijah Slobodne Dalmacije je eno izmed poškodovanih vozil pripadalo tajniku skupščine šibeniško-kninske županije Danetu Maretiću. Motor pa naj bi bil last tiskovnega predstavnika pisarne župana Novice Ljubičića.
Kriminalisti vzrok ekplozije še preiskujejo. Končno poročilo bo pokazalo, ali je do eksplozije prišlo zaradi dotrajanosti vozila ali je bila v avtomobilu podtaknjena bomba. Policisti in gasilci so zavarovali področje, kjer se je zgodila ekpslozija, seja pa je bila prestavljena.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.