Črna kronika

Na štajerski avtocesti trčilo več vozil, pet poškodovanih v bolnišnici

Slovenske Konjice, 07. 05. 2026 18.40 1 min branja 90

Prometna nesreča na štajerski avtocesti, 7. 5. 2026

Na štajerski avtocesti je v bližini izvoza Slovenske Konjice trčilo več osebnih vozil. Gasilci so zavarovali kraj dogodka, s tehničnim posegom rešili ujete osebe iz vozil. Reševalci so pet poškodovanih oseb oskrbeli ter prepeljali v Splošno bolnišnico Celje.

Nesreča se je zgodila okoli 13.44 na štajerski avtocesti, na relaciji Maribor – Celje v bližini izvoza Slovenske Konjice. Trčilo je več osebnih vozil.

Na kraju so posredovali gasilci Prostovoljnih gasilskih društev Slovenske Konjice in Slovenska Bistrica, ki so zavarovali kraj dogodka ter s tehničnim posegom rešili ujete osebe iz vozil, odklopili akumulatorje, sanirali cestišče ter nudili pomoč ostalim službam, ki so bile na kraju dogodka.

Reševalci Nujne medicinske pomoči Slovenske Konjice in Slovenska Bistrica so pet poškodovanih oseb oskrbeli ter prepeljali v SB Celje.

Promet je bil na tem delu avtoceste oviran, nastal je zastoj, ki pa se je po poročanju Prometno-informacijskega centra že sprostil.

KOMENTARJI90

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Sky58
09. 05. 2026 08.47
Ker je bila nesreča pri znaku za zoženje, pomeni da so bili prej trije znaki za zmanjšanje hitrosti, in znaki za delo na cesti 1km prej in 2km prej na displeyu. In ker do zastoja ni bilo gužve, šofer na gas in nepreviden ter ignorantski do znakov, al kako
mackon08
08. 05. 2026 11.14
Zaradi nesposobnih voznikov nam ne bi pomagal niti četrti pas, še vedno bodo zastoji.
zmerni pesimist
08. 05. 2026 10.53
Na avtocestu
zmerni pesimist
08. 05. 2026 10.53
Tako danes na uvozu preko vijadukta kjer je promet dvosmeren in ločen z polno črto me je mladec z avdijem moral prehiteti čeprav sem sem že vozil preko omejitve ki je blesavih 40
detect
08. 05. 2026 10.48
folk ne zna voziti.treba jim trajno oduzet vozniške.
Potouceni kramoh
08. 05. 2026 10.40
Pravijo da če ne pokne na primorki pokne pa na štajerki.Če pa še tam ne pa pokne na Gorenjki al pa Dolenjki.
Želko Kacin
08. 05. 2026 10.38
kastelic grosuple bo veseu
fThe
08. 05. 2026 10.31
A je bil kriv kolesar
Ramzess
08. 05. 2026 09.43
Na slikah ni videti samo osebnih vozil kot pravi članek, vmes so tudi tovorna vozila in manjši avtobus.
kokicas
08. 05. 2026 09.26
Avtoceste nqj bi imeli zato da so pretocne pri nas niso in to pač poleni da se ustavi ves okoliški promet in vsi stojimo vse zadeva promet. In se smo tako birokratski da ne sirimo cest in samo nekaj na pol obnavljamo. Drzava pa vseskozi obljublja da si kupuje čas in mir tretji pas železnice pa drugi tir pa nova proga na štajerskem. Celovite rešitve manjkajo
Potouceni kramoh
08. 05. 2026 09.25
V parlamentu trka in poka vsak dan.Ranjenih ni,so pa ranjeni in mrtvi ostali državljani in so kolateralna škoda cirkusa.
Orisei1
08. 05. 2026 09.19
Če ne bi rinili drug drugemu za ritjo se to ne bi zgodilo. Živčno se limat na odbijač...maš pa, najmanj, stolčen avto🙄
Peni Stojanović
08. 05. 2026 09.13
res ni kaj talenti na cesti pol pa se dars obtozujete nesposobni ste za volanom do amena najleps mi je gledat vas zverizen pleh prihaja mi na to
galeon
08. 05. 2026 09.08
Da povzročiš nesrečo na cesti, kjer ni križišč, nasprotnega prometa, moraš bit res teleban. Vsi taki bi moral na preverjanje sposobnosti na poligon za vsaj 100 plačljivih ur.
totnhem
08. 05. 2026 09.00
Poglejte si delavce v Kanadi tan se dela na cestah 24ur pri nas pa osem pa še to pol sedečki,zato pa smo tam v čakalni vrsti.
b78
08. 05. 2026 09.31
Pojdi v Kanado
jedupančpil
08. 05. 2026 08.41
nesposobnost do fundamenta, pobrat vsem tem izpite
Jezna Jasna
08. 05. 2026 08.38
Verjetno bomo spet dobili Autobahnpolizei, da bodo še policaji s 500-konjskimi Bmw-ji stali v zastojih. Sedaj bo spet denarja kot toče, za razne bedarije.😂
colski
08. 05. 2026 09.24
Ja, bo za 8. marec zmanjkalo
Peni Stojanović
08. 05. 2026 08.30
vse ste zmesal med sabo kajlmjon3 avte kombije primati za volanom, u u u
Bo?ka
08. 05. 2026 08.29
Podaljšat veljavnost vinjet kar za kakšno leto, dve :)
jedupančpil
08. 05. 2026 08.42
nazaj na abc sistem pa po kilometru plačat. da ma vsak lolek vinjeto in se trajba po AC je točno ta rezultat
kunccix
08. 05. 2026 08.20
Nesreče se dogajajo zaradi preveč gradbišč, ki samevajo, ker delo dobijo podjetja s preveč projektim, poznanstvim in premalo delavci, katere posledično prestavljajo po gradbiščih. Roki so predolgi in katastrofe so tu! Po drugi strani pa ni avtocestne Policije in na AC vlada prav divji zahod… izsiljevanje, divjanje, premala varnostna razdalja, preveč tovornega prometa
Blinks
08. 05. 2026 08.46
Tako je. V tujini je standardna praksa da so delovišča na takšni infrastrukturi aktivna 24/7. Pri nas imamo pa 5 delovišč in vsa pol dneva prazna... Izbirajo neprimerne izvajalce, ki nimajo niti zadostnega kadra
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763