Črna kronika

Nesreča na tirih

Bukarešta, 22. 07. 2007 10.58 1 min branja 0

Nevarni tiri

Zgodaj zjutraj je na jugu Romunije vlak trčil v avtobus. Osem potnikov je umrlo, 24 pa je bilo ranjenih.

V prometni nesreči je življenje izgubilo osem ljudi
V prometni nesreči je življenje izgubilo osem ljudi
FOTO: POP TV

V Romuniji se je v jutranjih urah zgodila prometna nesreča, ko je vlak trčil v avtobus, s katerim se je okoli 40 vaščanov vračalo s poroke. Po navedbah romunske policije, je voznik avtobusa spregledal signal, da se železniškemu prehodu bliža vlak. Šest potnikov in voznik avtobusa so izgubili življenje na kraju nesreče, še en potnik na avtobusu pa je umrl kasneje v bolnišnici. Ranjenih je bilo še 24 ljudi, od tega jih je devet v kritičnem stanju.

Nevarni tiri
Nevarni tiri
FOTO: POP TV

Ni upošteval signala

Kot so povedali preživeli, je voznik avtobusa ignoriral signal o bližajočem se vlaku, čeprav so ga potniki opozorili, naj ustavi. Vodja lokalne policije Dan Fatuloiou je pojasnil, da so 39-letnemu vozniku avtobusa v preteklosti že odvzeli vozniško dovoljenje, ker je prevozil rdečo luč na semaforju.

  • Mercator - Freeon Toby Plus
  • Mercator - Sierra Freeon
  • Mercator - Mam
  • Mercator - Gillette in Venus
  • Mercator - Creme Supreme
  • Mercator - Nivea Cellular
  • Mercator - darilne garniture
  • Mercator - Palmolive
  • Mercator - Schauma
  • Mercator - Sensodyne
  • Mercator - Pampers
  • Mercator - Axe
  • Mercator Pika
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534