Črna kronika

Nesrečo pri Konjicah povzročil voznik avtobusa, ki je trčil v kolono

Slovenske Konjice, 08. 05. 2026 10.52 1 min branja 26

Prometna nesreča na štajerski avtocesti, 7. 5. 2026

V prometni nesreči, ki se je zgodila blizu avtocestnega izvoza Slovenske Konjice, je bilo lažje poškodovanih več oseb. Odgovoren za nesrečo pa je voznik avtobusa, ki je z neprilagojeno hitrostjo trčil v kolono vozil, so ugotovili celjski policisti.

Prometna nesreča se je zgodila včeraj, okoli 14. ure, v bližini avtocestnega izvoza Slovenske Konjice. V nesreči sta bili udeleženi dve tovorni vozili, tri osebna in avtobus.

Prometna nesreča na štajerski avtocesti, 7. 5. 2026
Prometna nesreča na štajerski avtocesti, 7. 5. 2026
FOTO: PGD Konjice

Nesrečo je povzročil voznik avtobusa, ki je zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo in trčil v kolono vozil, ki je stala pred njim, so pojasnili na PU Celje. Po dosedanjih podatkih se je v trčenju poškodovalo pet oseb, po podatkih policije so bili vsi lažje poškodovani.

Voznika avtobusa bodo zaradi povzročitve prometne nesreče kazensko ovadili.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI26

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

periot22
08. 05. 2026 18.55
Ker so nesposobni za ugotavljanje vzroka nesreč vedno napišete neprilagojena hitrost če bi meni to napisali pa ne bi bilo res samo tožba!!!!!!!
txoxnxy
08. 05. 2026 15.40
Nevem zakaj mediji 24/7 ur na teden čez celo leto ob vsakih poročilih in še vsaj enkrat vmes v vseh svetovnih jezikih ne opozarjajo da je zaustavljanje na slovenskih cestah prepovedano . A tisti ali tista , ki je bil prvi v koloni in posredno povzročil nesrečo je pa hladno odpeljal naprej .
ajdanakolesu
08. 05. 2026 14.39
Jaz bi bila že vesela, če bi se vozniki naučili uporabljati smerokaz ko zapuščajo krožišče ! Da se drugi varno vključijo v krožišče in tako vsi prispevajo v tekoč pretok vozil.
jafalical
08. 05. 2026 12.53
ko se vozim po primomorki, je "nesreca" dnevno prisotna, ohromi promet za nekaj ur,poleg del na cesti.Tudi tisti tovarjnjak, ki se je prejsnji teden prevernil, se ve zakaj, se je kar prevrnil in nihce ni prej opozorjal, da se ustavlja in cez kucle na cesti pocasi, res pocasi...V koloni kjer se ve da so zastoji,vidis, da se nekaj dogaja, zmanjsujemo gas,ratzdalje se drzimo in zal nekaterim tud vse stiri(smerniki) nic ne pomneijo, to tisijo, kot da...in nesreca je tu.Folk ne reagira, ko nekdo pred tabo ze zmanjsuje, bremza, priziga vse stiri smernike, nekateri kot da blodijo, ne zaznajo,ne vidijo, ko so skoraj da v riti pa se mahajo z glavo, preklinjajo vse po vrsti...
brabusednet
08. 05. 2026 12.38
A spet Indijc.
Endless
08. 05. 2026 12.50
Tokrat ne, ta je iz Bangladeša
SDS_je_poden
08. 05. 2026 13.55
A prej se pa nesreče niso dogajale? Noben Slovenček ni zagonil busa v stoječo kolono? Zaradi teh ljudi, ki so k man prišli in so pripravljeni delat za tak mali denar, nam javni prevoz sploh še laufe. Tako da ne rabita širit nestrpnosti.
Fery Zaka
08. 05. 2026 12.28
Kakšna pa bi bila prilagojena hitrost trčenja v kolono? Da vejo avtobusarji za drugič.
Malo_sutra
08. 05. 2026 12.26
Dejmo drzava zbudi, negre vec tako naprej. Dodatne teste, kontrole delat… vidite da niso vsi za v avto. Dost je tega.
Groucho Marx
08. 05. 2026 11.50
Ali je Samurej Šiljić prejemnik dolgotrajnih socialnih transferjev, ve kdo?
london1982
08. 05. 2026 11.51
pa koga to zanima, kaj prejema
jedupančpil
08. 05. 2026 12.20
tebe ne, ker si isto socialc
HitraVeverca
08. 05. 2026 11.44
Pogrebni zavod DARS. Saj več stojimo, kot na starih mejnih prehodih... Sramota! Skos samo merjenje hitrosti, pa ta hitrost pa ona hitrost.. nihče se pa ne zmeni za NEPRESTANE OVIRE NA AVTOCESTI, to ni nič druga kot ovire na hitri cesti.. sramota, eno veliko gradbišče, ki se spreminja v pogrebni zavod!
Uporabnik1812060
08. 05. 2026 12.29
In kdo je povzročitelj prometnih nesreč? Torej, zakaj se stoji? Prevelika hitrost, prekratka varnostna razdalja, izsiljevanje in to še brez žmigovca...
luxwell
08. 05. 2026 11.35
Je pred to kolono že v dveh stal in je napačno mislil, da je to to.
joze5
08. 05. 2026 11.33
Vozniki avtobusov so povsod zmeraj le slabši vozniki ... pač taka plača, tak voznik.
mayda2
08. 05. 2026 11.30
trčil v kolono vozil .... ? menda da je trčil v zadnje vozilo v koloni ... ali pač?
MESE?AR
08. 05. 2026 12.19
Nauči se razumet slovensko napisano .
tincoop
08. 05. 2026 11.27
Če bi preučili učinke teh zapor na psiho voznikov bi nekdo na Darsu moral v zapor.
Wolfman
08. 05. 2026 11.26
Brez zamere, ampak avtomobili nebi smeli stati na cestah! V asloveniji neprestanoma kolone. Sam še lahko čalamo na tragedojo, kateri še nismo bili priča. In vse to zaradi korupcij on poraznih gradenj, ter posledično sanacij teh cest! Ljudje, v hudi nevarnosti ste na slovenskih cestah, sploh če stojite v koloni!!!
2fast4
08. 05. 2026 11.17
To si je tudi neki strokovnjak zamislil, da bo vse kar kazenska ovadba...
štajerc65
08. 05. 2026 11.09
To pa so tempomai. Nastaviš na 100 pa gremo.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763