
V sredo zjutraj so neznanci vlomili v prostore Združenja invalidov – forum Slovenije (ZIFS). Med drugim so ukradli računalnike z datotekami, tiskalnike in drugo tehnično opremo ter nov invalidski voziček. ZIFS so s tem povzročili za 12.000 evrov škode, je povedal predsednik omenjene invalidske organizacije Borut Pogačnik. Kot je za 24ur.com povedala tiskovna predstavnica PU Ljubljana Martina Gramec, preiskava še poteka, storilci pa še niso znani.
Izvajanje posebnih socialnih programov, zlasti verige psihosocialne oskrbe in druženja, s pomočjo katerega dnevno pomagajo okoli 160 invalidom po Sloveniji, za zdaj še ni ogroženo.
Po Pogačnikovih besedah je ZIFS edina nacionalna invalidska organizacija, ki kljub 11-letnemu obstoju še nima svojih prostorov, niti redno zaposlene osebe, saj nimajo dovolj denarja. Samo za obnovo računalniških datotek bodo porabili več kot 1000 ur dodatnega dela, je ocenil Pogačnik.
ZIFS je sicer do nadaljnjega dosegljiv le na telefonski številki 01 23 22 490, saj trenutno ne morejo ne prejemati ne oddajati niti elektronske pošte, je še dejal Pogačnik.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.