Črna kronika

Padec po strmini usoden za 70-letnega planinca

Bohinj, 17. 08. 2012 20.03 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na planinski poti preko Komarče je 70-letni planinec padel po strmini in obležal mrtev. S helikopterjem so ga prepeljali v dolino. Na pobočju Krasjega vrha pri Kobaridu pa je planinec zdrsnil v jamo in si pri tem poškodoval glavo.

Ob 14.46 je na planinski poti preko Komarče zgodila gorska nesreča, v kateri se je smrtno ponesrečil 70-letni planinec iz okolice Kranja. Policisti so ugotovili, da je pri sestopu na strmi poti proti slapu Savica na nadmorski višini okoli 1200 metrov ponesrečenec padel v globino. Zaradi poškodb je umrl na kraju dogodka.

Ob 15.31 pa je na pobočju Krasjega vrha v občini Kobarid planinec zdrsnil v Snežno jamo in si poškodoval glavo. Reševalci GRS Tolmin so ga oskrbeli na kraju in ga predali dežurni ekipi GRS na Brniku, ki ga je z helikopterjem prepeljala v jeseniško bolnišnico.

  • Splošen
  • Goran Bojčevski
  • Rade Šerbedžija
  • Svetlana Zaharova
  • Od čardaša do valčka
  • Večer Puccinijeve glasbe
  • Hamo
  • Vlado Kreslin
  • Trip to Las Vegas
  • Orkester Sv. Cecilija
  • Tosca
  • Nesrečniki
  • Otello
  • Maksim Vengerov
  • Martha Argerich
  • Dunajski filharmoniki