Črna kronika

Pod Slivnico umrl 37-letni jadralni padalec: skušal se je rešiti s posebnim manevrom, a se je padalo zaprlo

Cerknica, 04. 09. 2016 08.46 1 min branja 0

Jadralno padalo

37-letni jadralni padalec je vzletel z bližnje Slivnice. Nekaj po 19. uri je pristajal na travniku ob lokalni cesti. Preveliko hitrost je poskušal zmanjšati s posebnim manevrom, a se je padalo zaprlo, izgubilo vzgon in padlo na tla. Umrl je na kraju nesreče.

Jadralno padalo
Jadralno padalo
FOTO: AP

Včeraj okoli 19. ure se je v bližini Marofa v občini Cerknica pri pristajanju smrtno ponesrečil jadralni padalec. Kot so sporočili s PU Ljubljana, so ob ogledu kraja in z zbranimi obvestili ugotovili, da je 37-letnik vzletel z bližnje Slivnice, kjer je vzletna steza. Nekaj po 19. uri je pristajal na travniku ob lokalni cesti. A pri pristajanju je imel 37-letnik domnevno preveliko hitrost, ki jo je poskusil zmanjšati s posebnim manevrom. Pri tem se je padalo zaprlo, izgubilo vzgon in padlo na tla. 37-letnik je utrpel tako hude poškodbe, da je umrl na kraju nesreče.

Policisti z zbiranjem obvestil nadaljujejo.

V dogodku so sicer posredovali gasilci PGD Cerknica, ki so razsvetljevali kraj dogodka ter nudili pomoč policiji in ekipi NMP Cerknica, še poroča Uprava RS za zaščito in reševanje.

  • 00
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1597