Črna kronika

Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan

Solčava/Črna na Koroškem, 22. 06. 2026 10.22 pred 53 minutami 2 min branja 33

Kmetija Bukovnik

Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska poslopja. Lastnika kmetije in njegovega sina so zaradi hudih opeklin, ki sta jih utrpela med reševanjem družine, prepeljali v bolnišnico.

Center za obveščanje je bil o požaru obveščen minulo noč nekaj po 2. uri. Na terenu so še vedno gasilci, ogled bo opravila skupina kriminalistične policije Policijske uprave (PU) Celje, so povedali na PU Celje. Pri gašenju sta se dve osebi poškodovali, zaradi opeklin in vdihavanja strupenih plinov so ju prepeljali v bolnišnico.

Kot so sporočili gasilci PGD Črna na Koroškem, gre za lastnika kmetije in njegovega sina, ki sta uspela med požarom vso družino rešiti na varno. Med reševanjem sta utrpela hude opekline.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Kot je razvidno z Uprave RS za zaščito in reševanje, so v požaru zgoreli objekti, hlev, žaga, delavnica, garaža, pomožni kmetijski objekt in delno stanovanjska hiša. "Gospodarsko poslopje in vsi pomožni objekti so v celoti pogoreli. Stanovanjska hiša ima hudo poškodovano ostrešje in trenutno ni primerna za bivanje," so sporočili gasilci, ki so dodali, da so pogoreli vsi delovni stroji.

V požaru so poginile vse živali na kmetiji, po poročanju Koroškega radia Slovenj Gradec okoli 20 glav živine, prašiči in druge domače živali.

Vzrok požara se še preiskuje, a kot so dodali gasilci, bi lahko požar zanetila strela.

Gasilci PGD Solčava, Luče, Ljubno ob Savinji, Črna na Koroškem, Mežica in Prevalje so se več ur borili z ognjenimi zublji. PGD Črna na Koroškem je še sporočil, da so bili za pomoč pri gašenju aktivirani ob 2.18 zjutraj. "V roku štirih minut smo izvozili z vsemi vozili in 23 gasilci. Med vožnjo na kraj intervencije smo zaradi oddaljenosti kmetije in obsežnosti požara dodatno aktivirali na pomoč še PGD Mežica ter PGD Prevalje," so zapisali.

Takoj po prihodu na kraj, kar je bilo po njihovih besedah okoli 20 minut po aktivaciji, so začeli z gašenjem predvsem stanovanjske stavbe.

Kmetija Bukovc - Bukovnik leži na območju Občine Solčava na nadmorski višini 1327 metrov.

Z laserjem osvetljeval vojaški helikopter, ki je prevažal pacienta

KOMENTARJI33

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

finest5nancy
22. 06. 2026 12.01
Upam, da se organizira pomoč zanje. Ubogi ljudje.
Pajo_36
22. 06. 2026 11.59
Jezus Kristus. JA dejmo akcija, upam, da se bo zbiralo kaj za njih. Naj Janša in vladna kompanija dajo sredstva, saj se mega zanika spremembe v ozračju. Stevo se menda vlaja v denarju, ker ga dobiva od Vučič - Dodik - biznismen Kaja naveze, dejmo stevo !
Polkavalčekrokenrol
22. 06. 2026 11.58
strupzdravilo
22. 06. 2026 11.56
bolečina brez besed
Banion
22. 06. 2026 11.54
pa tako prijazni domačini, groza
bazilika555
22. 06. 2026 11.54
Ja, ubogi ljudje, brez doma, brez vsega...No, zdaj ima ta vlada priložnost, da jim v nekaj tednih postavi vse nazaj. Pa da vidimo.
proofreader
22. 06. 2026 11.50
Grozno. Ali se jim lahko kako pomaga, je kakšen TRR?
Podlesničar
22. 06. 2026 11.54
Čakaj malo, da pogledam na kartico...
ne rabimo predsednika
22. 06. 2026 11.49
To je tista najvišja kmetija v Slo?
DEBELA OLIVA
22. 06. 2026 11.42
Ubogi ljudje, upam da si hitro opomorejo in da je bilo vse zavarovano
Stauffenberg
22. 06. 2026 11.46
Uboge živali-no tem itak ni bila sreča naklonjena tako ali drugače.
bazilika555
22. 06. 2026 11.56
Ja, šle so v groznem trpljenju, sicer so poklane "humano" in mi pojemo njihova trupla...Tako je življenje.
August Landmesser
22. 06. 2026 11.41
to pa je grozljivo...kot v Gazi...lubi Jezus in Marija ...upam da so imeli kaj zavarovano da lažje splavajo...ker sem prepričan da ne bodo želeli proč..." tukaj" gor je raj ...zrak, mir ...razgled...hrana vse naravno..kot pri Seppu Holzerju...Država bi morala priskočiti na pomoč ...čez 1000 miljonov letno gre za nato...Pomagajte tem ljudem...
sh4dyl4dy
22. 06. 2026 11.41
Uboge živali. Groza.
bazilika555
22. 06. 2026 11.56
Ne ješ živali?
simply.b
22. 06. 2026 11.36
Berem vaše komentarje. Da vas ni sram, namesto , da bi se spraševali kako pomagati ljudem, ki so izgubili VSE, se še norčujete. Sram naj vas bo ! Tudi vam lahko vse pogori !
Noleani
22. 06. 2026 11.34
Bog pomagaj, ubogi ljudje. Samo, da so vsi živi.
jutri_pa_res
22. 06. 2026 11.25
Ogenj, človekov najboljši prijatelj ali najhujši sovražnik...
ce.ce
22. 06. 2026 11.23
uboge živali
Podlesničar
22. 06. 2026 11.29
Da te molzejo cel lajf je pa ok... ?
hapiness
22. 06. 2026 11.21
ubogi ljudje in živalce :( reš škoda lepe kmetije
Cogo
22. 06. 2026 11.20
groza, groza… trpim z njimi.
Podlesničar
22. 06. 2026 11.10
Kravji prdec je razneslo... že večkrat videno.
ce.ce
22. 06. 2026 11.25
a veš da si ti en navaden...blagor revnim na umu,kajti v njih je nebeško kraljestvo
Podlesničar
22. 06. 2026 11.30
A še nisi slišal za eksplozije hlevov zaradi metana? si pa res razgledan.
Sanuka
22. 06. 2026 11.08
grozljivo, bogi ljudje..danes imaš vse, jutri si brez vsega😔
misekmali
22. 06. 2026 10.53
jedupančpil
22. 06. 2026 11.04
lahko gres namesto zivine !
Gutenberg
22. 06. 2026 11.13
A da bi gor zgradil šest dvojčkov z ravno streho in s po enim parkirnim mestom - za prodajo?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763