Črna kronika

Poklical policiste in grozil s samomorom

Sevnica, 23. 04. 2010 09.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Moški je poklical sevniške policiste in zagrozil s samomorom. Z dvema jeklenkama plina se je zabarikadiral na podstrešje, na klice pa se ni odzival. Policisti so slišali le zvok izpuščanja plina.

Včeraj nekaj pred 14. uro je 69-letnik iz okolice Sevnice poklical policiste in povedal, da bo zaradi sevniške policije naredil samomor. Na kraj dogodka so takoj odšli policisti, vendar se moški na njihove klice ni odzival, zato so vstopili v hišo. Da bi našli moškega, ki je grozil s samomorom, so pregledali vse prostore, na koncu pa ugotovili, da se je zabarikadiral na podstrešje.

Slovenska policija
Slovenska policija FOTO: Dare Čekeliš

Ko so se želeli z njim pogovoriti, so slišali le zvok izpuščanja plina iz jeklenke. Zaradi nevarnosti eksplozije so policisti zavarovali okolico, odprli vsa vrata in okna v ostalih prostorih, pred tem pa so že obvestili sevniške reševalce in gasilce.

Okrog 15. ure se je s podstrešja začelo kaditi, zato so gasilci začeli gasiti, pri čemer so upoštevali zaščitne ukrepe zaradi možnosti eksplozije plina, istočasno pa so skupaj s policisti vdrli v prostor. 69-letnika so z uporabo fizične sile in lisic obvladali, nato pa ga zaradi slabega psihičnega stanja predali v oskrbo zdravstvenim delavcem in dežurnemu zdravniku.

Kraj dejanja so si ogledali tudi kriminalisti, ki so ugotovili, da je moški zakuril izolacijo strehe, na podstrešju pa sta bili dve jeklenki plina.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (14)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

klatezg
25. 04. 2010 14.00
Silent_Pain lepo povedano.... Me pa zanima za kaj niso napisali za kaj so policaji krivi?? Tud men so že veliko zagrenili živlenje (ne samo oni tud ostali državni aparat) pa se ne dam. Čeprav, bi lahko marsikaj napisal čez policijo in ostale..
User429332
24. 04. 2010 05.01
Silent_Pain zelo lep komentar:)
User490480
23. 04. 2010 21.59
Tako je žal. Najprej jih hočemo linčat, ko pa se kaj zgodi najprej njih kličemo.
User29516
23. 04. 2010 18.56
Še dob ro,da si ni želel kakšne cigarete.
User502790
23. 04. 2010 16.14
Rešitev je bila na dlani : svetlobna raketa ...
Silent_Pain
23. 04. 2010 15.27
Jaz na vašem mestu ne bi bila tako pametna, kar se tiče samomora ... to je tako zelo delikatna reč, da je precej težko kogarkoli obtoževat ali pa sploh, vse pometat v isti koš. Tole kar pravite ... da tisti, ki želi naredit samomor, to naredi potiho ... to je tako zelo dvorezen meč, da glava peče. In ja, tisti ki so ves čas zadovoljni, potem pa o njih slišiš, da so naredili samomor, je bilo to prav gotovo dejanje, za katerega se je odločil prav v tistem trenutku. V takšnih primerih je težko preprečit samomor. Ljudje, ki pa o tem razmišljajo dalj časa, ki si delajo plane, takšne in drugačne ... pri teh se pa da veliko opazit, če le nisi preveč ozkogled in fokusiran samo nase in svoje potrebe. Za veliko ljudi je to še vedno klic na pomoč. In te bi morali vsi jemati zelo resno. Jaz nikogar ne obtožujem, ki je naredil samomor. Sem prepričana, da moraš biti za takšen skrajen korak več kot pogumen ... A si predstavljate? Ampak to je samo moje mnenje no ... bi bila pa na vašem mestu previdna s komentarji. Ljudje smo si različni ... In prav je tako :o) Pa lep dan še naprej.
User486560
23. 04. 2010 13.22
Ti revež in vedno več bo takšnih,oh dohtarija kaj pa delate,da se morajo potem policaji s tem baviti,saj je že prevečkriminala.
galiot
23. 04. 2010 11.25
Res je da kdor se odloči za samomor ne kliče nikogar...
am_staff
23. 04. 2010 11.04
Je zahteval izpolnitev česar pametnega, ali je hotel samo razgovor v lisicah.
User477252
23. 04. 2010 10.42
mene tud zanima, zakaj zaradi sevniške policije !
User266231
23. 04. 2010 10.38
tisti ki pokliče, da bo naredo samomor se na koncu userje tisti, ki ga naredi, ga naredi potiho...
User436177
23. 04. 2010 10.35
Blefer.. če bi imel resen namen nebi klical policije....
User402883
23. 04. 2010 10.35
sam da so vsi živi in nepoškodovani... zakaj pa zaradi sevniške policije?
User27234
23. 04. 2010 10.31
Grozil je? Zakaj ga ni pa raje kar izvedel?