
Najstnik, ki ga je v noči na sredo med vlomom v supermarket v avstrijskem mestu Krems ubila policija, je umrl zaradi strelov v hrbet, je po navedbah državnega tožilca v Kremsu Friedricha Kutschere pokazala obdukcija. Usodna krogla naj bi 14-letnika, ki sicer ni bil oborožen, zadela v lopatico in izstopila na prsih.
Na zahtevo avstrijskega notranjega ministrstva je policija že v sredo sprožila notranjo preiskavo s ciljem pojasniti, kaj točno se je v noči na sredo dogajalo v supermarketu v Kremsu, in predvsem ugotoviti, ali sta policista, ki sta 14- in 16-letnika ujela med vlomom, streljala upravičeno.
Koliko krogel je bilo izstreljenih, še ni znano, šlo naj bi za tri ali štiri, je pa policija razkrila, da sta policista streljala v popolni temi ter da najstnika, ki naj bi bila stara znanca policije, nista bila oborožena, vsaj ne s strelnim orožjem. 14-letnik je umrl, njegov 16-letni pajdaš pa je bil huje ranjen.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.