Črna kronika

Ponarejali so račune

Koper, 28. 02. 2008 17.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kriminalisti so ovadili tri osebe, ki so ponarejale račune med dvema podjetjema. Podjetje s Krasa so oškodovali za 61.658 evrov.

Oškodovano podjetje s Krasa je ugotovilo prevaro in o tem obvestilo policijo.
Oškodovano podjetje s Krasa je ugotovilo prevaro in o tem obvestilo policijo. FOTO: Jani Dolinšek

Koprski kriminalisti so pred dnevi podali kazensko ovadbo zoper tri fizične osebe in eno pravno osebo, ki jih sumijo storitve kaznivega dejanja zlorabe položaja ter več kaznivih dejanj ponareditev.

Ponarejali so listine

Dve ovadeni osebi sta iz Primorske in sta bili zaposleni v podjetju na Krasu, ena ovadena oseba pa je bila zaposlena v podjetju na Štajerskem. Kot so za 24ur.com potrdili na Policijski upravi Koper, je podjetje s Krasa štajerskemu podjetju prodajalo izdelke, pri tem pa so osumljene osebe ponarejale račune in dobavnice. Tako je podjetje s Krasa na Štajersko dobavilo več izdelkov, kot je bilo zavedeno na računih in dobavnicah, kar pomeni, da Štajersko podjetje ni plačalo vseh izdelkov.

Kriminalistična preiskava se je pričela že v letu 2006, po tem ko je kraško podjetje ugotovilo prevaro in obvestilo policijo. Kriminalisti so v tem času opravili dve hišni preiskavi na Štajerskem, zbirali obvestila ter pridobili dokazno dokumentacijo. Ugotovili so, da so trije osumljeni zlorabili svoje položaje, ki so jih imeli kot zaposleni v gospodarskih družbah. Ponarejali so poslovno dokumentacijo teh družb ter na škodo kraškega podjetja pridobili štajerski gospodarski družbi protipravno premoženjsko korist v vrednosti 61.658 evrov.

  • LEŽALNIK
  • HLADILNE TORBE
  • POKRIVALO
  • VOZIČEK
  • REGALI
  • STROJI ZA OBDELAVO TAL
  • VRTNA HIŠKE
  • NOSILCI
  • ČISTILNIKI ZA BAZEN
  • SENČNIKI
  • ŠOTORI
  • ŽARI
  • MONTAZNI BAZEN
KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Buena Vita
01. 03. 2008 01.36
Pod točko 1;eliminirat omare Pod točko 2;;spise v naročje-ko končaš greš domov
User134444
29. 02. 2008 00.17
Ja plačo so imeli premajhno.
User202056
28. 02. 2008 18.38
Kdaj boste polovili se avto mafijo v Sloveniji, ki je tko razpletena !? Kjer gre za enormno utajo davka !?
Tonček Balonček
28. 02. 2008 18.35
Mene zanima, zakaj tako redko beremo, da je bil kdo za gospodarski kriminal pravnomočno obsojen ali celo, da prestaja zaporno kazen! Pa kje je zdaj tisti Šoba? Vs e se vedno začne in konča pri ovadbah, nekja jih pride na sodišče, potem je pa vse ga konec!