Črna kronika

Pri sestopu z Malega Triglava umrl planinec

Kranj, 06. 09. 2018 14.17 1 min branja 0

Pot s Kredarice na Mali Triglav

Pri sestopu z Malega Triglava je umrl planinec, ki je na zelo strmem delu omahnil 20 metrov v globino. Kot so pojasnili na policiji, naj bi šlo za nesrečo. V dolino so prepeljali še tri nepoškodovane tuje državljane.

Iz PU Kranj so sporočili, da je pri sestopu z Malega Triglava proti Kredarici danes dopoldan umrl planinec. Zanj je bil usoden padec v globino na zelo strmem delu, kjer smer poteka po jeklenih klinih. Okoliščine kažejo, da gre za nesrečo. 

Prav tako so v dolino prepeljali še tri nepoškodovane tuje državljane.
Prav tako so v dolino prepeljali še tri nepoškodovane tuje državljane.
FOTO: Aljoša Kravanja

Omahnil 20 metrov v globino

Iz Uprave za zaščito in reševanje so sporočili, da je pokojni tuj planinec, ki je omahnil 20 metrov v globino. Reševalci GRS Mojstrana in združena HNMP-GRS ekipa na Brniku so s helikopterjem in posadko Slovenske vojske truplo prepeljali v dolino, kjer so ga prevzele pristojne službe. Prav tako so v dolino prepeljali še tri nepoškodovane tuje državljane.

  • Bauhaus april
  • Akumulatorska kosilnica
  • Čistilnik
  • Paviljon
  • Plinski žar
  • Pohištvo Alex
  • Pohištvo Deia
  • Pohištvo Fiesta
  • Regal
  • Robotska kosilnica Luba
  • Stol Relax
  • Trimer
  • Visoka greda
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1641