Tožilstvo je trdilo, da se je princ nad njim dlje časa sadistično izživljal, vse skupaj pa je šlo celo tako daleč, da "je obtoženemu preprosto pustil, da ga ubije“. To naj bi dokazovalo dejstvo, da preiskava ni odkrila sledi boja, za kar žrtev – tako tožilstvo – preprosto ni imela več moči.
Služabnikovo telo je bilo polno sledi udarcev in tudi ugrizov, medtem ko princ ni imel niti praske, so poudarili. Obremenilni so bili tudi posnetki nadzornih kamer, nameščenih v hotelskem dvigalu, ter fotografije, ki jih je imel princ shranjene na svojem mobilnem telefonu.
"Primer naj nas opomni, kako zavajajoč je lahko zunanji videz. Priče so princa opisovale kot olikanega, lepo vzgojenega človeka. Hvalile so njegov šarm in njegovo velikodušnost,“ je v zaključnem govoru povedal glavni tožilec v primeru Jonathan Laidlaw. V resnici, je nadaljeval, pa je to človek, ki je iz lastnega užitka psihično in fizično zlorabljal svojega služabnika.
Princ je priznal krivdo za uboj, zanikal pa umor in obtožbe o povzročitvi hudih telesnih poškodb. Te naj bi služabnik dobil nekaj tednov prej, ko naj bi ju sredi Londona napadel ropar.
Odvetnik John Kelsey trdi, da je sodni proces postal bizaren, saj so raziskovali podrobnosti, kot je odnos med obtožencem in žrtvijo, kar naj za primer ne bi bilo pomembno.
V domovini ga čaka usmrtitev
Princa – njegov oče je nečak, mati pa hči savdskega kralja – bi doma lahko obsodili na smrt, a ne zaradi umora, ampak zato ker je homoseksualec, poroča BBC. Prav zato naj bi si bolj kot krivdo za smrt človeka prizadeval prikriti ljubezenski odnos z njim. Kakšno kazen mu bo prisodilo angleško sodišče, bo znano jutri. Grozi mu dolgoletna ječa.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.