Črna kronika

Ptuj: sredi noči v hiši odjeknila eksplozija

Ptuj, 26. 03. 2015 12.34 1 min branja 0

image (28)

Preiskovalci so ugotovili, da je eksplodiralo zaradi plina, ki je uhajal iz jeklenke. Nato je še izbruhnil požar. 77-letnico, ki je bila v eksploziji in požaru hudo ranjena, so odpeljali na zdravljenje v mariborski klinični center.

V kuhinji stanovanjske hiše na Ptuju je sredi noči, in sicer okoli pol enih zjutraj, odjeknila eksplozija, potem pa je izbruhnil požar, ki so ga pogasili tamkajšnji gasilci. Gasilci PGD Ptuj so pogasili goreče predmete v hiši, prostore prezračili, izmerili koncentracijo plina, iz prostorov odnesli tri jeklenke gospodinjskega plina in izklopili elektriko.

V eksploziji je bila 77-letna ženska hudo telesno poškodovana, tako da so jo z reševalnim vozilom odpeljali na zdravljenje v mariborski klinični center, so danes sporočili s Policijske uprave Maribor.

Ptujski policisti in mariborski kriminalisti so z ogledom kraja požara ugotovili, da je eksplozijo povzročil plin, ki je uhajal iz plinske jeklenke. O svojih ugotovitvah bodo podali poročilo pristojnemu tožilstvu.

Sicer pa je hiša tako močno poškodovana, da ni več primerna za bivanje.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425