29-letni Edi Mišić je bil nepravnomočno obsojen na 15 let zapora zaradi umora 31-letne mehiške državljanke Selene Macedo na splitskem Marjanu konec avgusta lani. Tožilstvo je zahtevalo najvišjo možno kazen na Hrvaškem, 40 let zapora, vendar pa ni moglo dokazati, da je šlo za okruten umor.
Sodnik je v obrazložitvi poudaril, da so tožilci napačno zastavili, da je šlo za "zahrbten umor", kar bi bilo mogoče le, če bi se morilec in žrtev poznala pred kaznivim dejanjem.
Slobodna Dalmacija poroča o dveh pričah, ki pravita, da sta Mišića in Seleno videli skupaj. Po poročanju omenjenega časnika sta Splitčanki telovadili na območju Marjana, ko sta se mimo njiju skupaj sprehodila Mišić in Selena. Priči naj bi se policiji javili šest dni po umoru, ko sta na fotografiji, ki so jo objavili mediji, prepoznali Seleno. Trdita, da sta policiji dali izjavo in odšli domov, vendar ju nato nihče ni poklical.
Na državnem tožilstvu v Splitu pravijo, da informacije o pričah, ki sta videli Seleno in Mišića, nimajo. Če bi jo imeli, bi jo uporabili, da bi dokazali, da sta se Mišić in Selena poznala pred umorom in da je Mišić izkoristil Selenino zaupanje. Tudi splitska policija je zatrdila, da informacije o pričah nima.
Nenavadno bi bilo, da policija ne bi sledila tako pomembni informaciji. Še posebej zato, ker priči trdita, da sta na policijsko postajo prišli šesti dan po umoru. To je bil čas, ko je policija še tavala v temi in bi ob takšni informaciji zagotovo morala narediti fotorobota osebe, s katero naj bi se sprehajala Selena. Za zdaj ostaja nejasno, ali sta si priči vse skupaj preprosto izmislili ali pa je policija res storila napako, zaradi katere tožilstvo nato ni moglo dokazati, da je šlo za "zahrbten umor".
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.