Črna kronika

'Če gre za otroka, te preprosto pretrese'

Nova Gorica, 15. 07. 2010 08.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
D.Š./STA
Komentarji
0

Policisti preiskujejo okoliščine tragične smrti devetletne deklice, ki je umrla med ogledom slapa Sopota. Zdravnik je odredil obdukcijo. Strokovnjaki menijo, da deklice ne bi rešila niti čelada.

Deklica je umrla med ogledom slapa (simbolična fotografija).
Deklica je umrla med ogledom slapa (simbolična fotografija). FOTO: Dare Čekeliš

Še vedno poteka policijska preiskava tragične nesreče, v kateri je med ogledom slapa Sopota nad Podmelcem v občini Tolmin umrla devetletna deklica.

Na spletni strani Uprave za zaščito in reševanje piše, da ji je v glavo priletel odkrušeni kamen. Tolminski reševalci so ji nudili pomoč na kraju, a so bile poškodbe prehude.

Na Policijski upravi Nova Gorica še ne morejo potrditi, ali je za tragično smrt kriv odkrušeni kamen. So pa potrdili, da je zdravnik iz zdravstvenega doma Tolmin odredil obdukcijo.

Za zdaj tuje krivde ne morejo izključiti. Z dogodkom sta seznanjena tudi preiskovalna sodnica in tožilec. Ob deklici je bila na ogledu slapa tudi večja skupina otrok. Po nekaterih podatkih je šlo za 20 skavtov s Ptuja in okolice.

Padanje kamenja nepredvidljiv pojav

Nesreče, v katerih so zaradi padajočega kamenja umrli ljudje, je bilo v preteklosti tudi na Tolminskem in Bovškem kar nekaj, je povedal nekdanji načelnik Gorskega reševalnega centra Tolmin Janko Koren. V preteklosti so padajoči kamni že povzročili smrt mlajših oseb na Mangartu, dvakrat pod Črno prstjo in pod Krnom. "Ne spomnim pa se nesreče, ki bi se zgodila na kraju tokratne nesreče," je še zatrdil Koren, ki je bil kar 25 let načelnik Gorsko reševalnega centra Tolmin. Nesreče po njegovih besedah ne bi preprečila niti čelada, če bi jo deklica nosila.

Podobne razmere, kjer bi lahko na obiskovalce padel kamen, so v skoraj vseh soteskah in kanjonih, kjer so strme stene in voda. Koren je izpostavil predvsem Vintgar in Tolminska korita, kjer sicer struge rek redno čistijo, vendar bi se lahko zgodila podobna nesreča.

Pri večjih skupinah, še posebej če gre za otroke, je priporočljivo predvsem večje število vodnikov, ki poznajo razmere na območju, na katerega se podajajo. Takih nesreč se po Korenovih besedah ne da preprečiti. Vendar je zadnja nesreča kljub temu pretresla vse gorske reševalce, ki so pomagali pri reševanju.

"Veste, človek z leti ne otopi, čeprav vidi vse mogoče nesreče in poškodbe. Če gre za otroka, te pač preprosto pretrese, še posebej ko vidiš, da ne bi mogel pomagati ali celo preprečiti nesreče," je povedal sedanji načelnik GRC Tolmin Žarko Trušnovec.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10