
Lani sta v Portsmouthu 33-letna Jane McKenna in njen mož povabila Jealove na piknik, kjer sta se Jason in njegova žena sprla. Protestno je odšla domov in njega pustila tam. McKennovi so šli spat, Jeal pa je spal v njihovi dnevni sobi.
Jane je zaspala v sobi svoje devetletne hčerke, ki jo je nenadoma zbudila. Zagledala je namreč njihovega gosta, ki je posiljeval spečo mamo. Jane je najprej pomislila, da je njen mož. "Bila sem zmedena in spomnim se, da sem pomislila, kaj moj mož počne. Celo oblečen je bil v njegova oblačila, ki smo mu jih posodili. Takrat sem ugotovila, da je temnejše polti kot moj mož. Panično sem ga odrinila in stekla proti telefonu, da bi poklicala policijo,“ se zgroženo spominja.
Jeal, sicer oče treh otrok, je med sojenjem trdil, da se sploh ne spomni ničesar, čeprav je tožilstvo podalo nedvoumen dokaz – v telesu žrtve so našli njegovo DNK. Branil se je s trditvami, da ga nosi luna in da boleha za t. i. seksonomijo.
Glede na to, da je po zakonu o seksualnih prekrških iz leta 2003 storilec kriv samo, če je namerno povzročil zločin, so Jeala oprostili.
Za Jane McKenna takšna rešitev seveda ni sprejemljiva. Ne samo, da se ob tem počuti še dodatno ponižana, ampak jo je tudi strah, da bi ta primer lahko spodbudil druge prestopnike k takšnim izgovorom. Pri tem jo podpira tudi javnost. "Posilstvo je posilstvo in bi ga morali tako tudi obravnavati,“ je ob tem izjavil laburist Harry Cohen.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.