Na tiskovni konferenci v Poznanu je vojaški tožilec Mikolaj Przybyl zanikal navedbe medijev, da so vojaški tožilci pri preiskavi uhajanja informacij glede strmoglavljenja letala kršili zakone in prisluškovali novinarjem. Takoj zatem je novinarje prosil, naj zapustijo njegovo pisarno, da bi lahko "imel premor".
Kmalu se je iz njegove pisarne zaslišal strel. Ko so novinarji odprli vrata, so tožilca našli negibnega na tleh v mlaki krvi, ob njem pa njegovo vojaško pištolo. Przybyla so nemudoma odpeljali v bolnišnico, od koder so sporočili, da kljub strelu v glavo njegovo življenje ni ogroženo.
Poljski predsednik Bronislaw Komorowski je medtem v izjavi zapisal, da je "zaskrbljen" zaradi poskusa samomora. Vodjo državnega urada za varnost Stanislawa Kozieja, državnega tožilca Andrzeja Seremeta in obrambnega ministra Tomasza Siemoniaka je pozval, naj nadzirajo razvoj dogodkov.
Przybyl je na novinarski konferenci izrazil tudi nasprotovanje načrtom državnega tožilca Seremeta, da bi vojaške tožilce nadzirale civilne oblasti. Seremet je sicer dejal, da te odločitve še niso sprejeli.
V nesreči predsednikovega letala je 10. aprila 2010 na poti na spominsko slovesnost v ruski Smolensk ob takratnem poljskem predsedniku Lechu Kaczynskem umrlo še 94 visokih predstavnikov poljske politike in družbe.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.