Črna kronika

V svoji hiši zalotil moška, eden ga je napadel z nožem

Ilirska Bistrica, 03. 06. 2026 12.28 pred 3 dnevi 1 min branja 40

Kuhinjski nož

Dva moška sta v Ilirski Bistrici vlomila v stanovanjsko hišo. Ko ju je lastnik zalotil, ga je eden od storilcev napadel z nožem. Nato sta s kraja pobegnila, policisti pa so ju čez eno uro prijeli v Pivki.

Policisti so z zbiranjem obvestil ugotovili, da je 71-letnik ob prihodu domov opazil, da je v hiši vse razmetano, znotraj pa je slišal glasove.

Storilca je zalotil pri brskanju po predalih. V nadaljevanju ga je eden od storilcev napadel z nožem, a ga ni poškodoval. Moška sta nato pobegnila in se z vlakom odpravila proti Pivki, kjer so ju prijeli policisti. S seboj sta imela torbo z ukradeno zlatnino.

28-letniku in 48-letniku so odredili pridržanje, po zaključenih postopkih pa ju bodo kazensko ovadili zaradi kaznivega dejanja roparske tatvine.

Požar v koprski tovarni, poškodovana dva delavca

25-letniku zasegli kokain, elektronske naprave in več tisoč evrov

  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia2
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia3
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia4
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia5
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia6
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia7
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia8
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia9
  • Banner 309x513px Delimano Crystal Bohemia10
KOMENTARJI40

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Potouceni kramoh
03. 06. 2026 16.42
Niso problem posamezniki.Problem je naša politika ki je poskrbela da se bodo med seboj poklali levi in desni.Janez Drnovšek.
Bananistanec
03. 06. 2026 16.16
" po zaključenih postopkih pa ju bodo kazensko ovadili zaradi kaznivega dejanja roparske tatvine. ", za napad z nožem na osebo pa nič ?
Aprilc00
03. 06. 2026 15.29
Pozabili ste pa napisati, da sta bila pred tem v vasi v okolici Pivke, pri čemer jima je skoraj uspelo vlomiti v eno izmed hiš. Ujel jih je pa domačin in prijavil policiji. Policija je prišla in ju na licu mesta izpustila. Nato sta šla z vlakom v Ilirsko Bistrico, tam pa možakarja skoraj ubila. Takšne zakone imamo mi.
pimpeldraper
03. 06. 2026 16.31
Če pa so stari znanci!
Actual Asparagus
03. 06. 2026 15.19
In levnuhi v zraku ko bi rad pošten človek posedoval LEGALNO orožje in orožni list. Aja.... Roparja, napadalca se ne smemo lotit, ker nismo zakon.
Actual Asparagus
03. 06. 2026 15.40
da ne pozabim, vmes pa nič hudega če umremo. Ker potem se bo zakon naknadno lotil kaznovanja "zlikovcev". Treba migrirat v ZDA. Fstran od levnuharskih zablod o miru v svetu.
brusilec
03. 06. 2026 21.59
razloži, kako bi uspel pred roparjima priti do orožja, iz trezorja, ne gre...
Cedermann
03. 06. 2026 15.01
Ja,zakaj ne piše,kdo sta bila tatova in vlomilca?Slovenca?Romiiiiiii?Kdo?
BMReloaded
03. 06. 2026 14.46
Jst sm vedno reku...prid, sam odsel ne bos nikoli vec...pa to
športnik66
03. 06. 2026 16.00
Ja in potem boš 20 let gnil v zaporu. To ni ravno pametna rešitev.
sukar 1
03. 06. 2026 14.33
naj bo, kakor kdo gleda to, jasno, da če ti nekdo zlonamerno vdre v hišo, mora pravi 'dec' opraviti to, kar je potrebno....ni pregovarjanja, drugače misleči, pa javkajte ob takem dogodku....ko je kdo vdrl v jamo pračloveku, je bilo 'aufbiks'
big_foot
03. 06. 2026 14.45
In potem boš kot "pravi dec" sedel recimo 5-10 let zaradi umora pa pazil kako žajfo pobiraš pod tušem? Ta čas ti pa gre familija in vse kar si naredil do takrat v maloro... dajte malo uporabit tisto med ušesi ne pa gledat bedaste ameriške filme pa igrat call of duty.
IskraLJ
03. 06. 2026 14.29
A sta mela belo kapco?!
a res1
03. 06. 2026 14.08
Če še neveste. Eni hodijo iz ene regije v drugo, drugi pa obratno. Ker, če si preveč domač in prevečkrat opažen so pogruntali, da ni dobro.
Rudi Dolenc
03. 06. 2026 14.02
no, kateri minister naj odstopi zaradi migrantov stari ali novi
ivan res grozni
03. 06. 2026 14.24
Kdo pravi, da sta migranta?
Marinanjo
03. 06. 2026 13.56
vsi tiho kdo sta bila....bhvar čet da sta tujca...brazil_ca ,,al kej druzga,,,,,,
SpamEx
03. 06. 2026 13.41
Ni blo prvič niti zadnjič. Poznam par ljudi ki so jim vlomili ko so bili doma
IKOSS
03. 06. 2026 13.27
In vendar nekateri vztrajno trdijo, da sposobnost učinkovite samoobrambe ni ni pomemben dejavnik. Incident se je k sreči končal brez fizičnih poškodb napadanega. kaj lahko pa bi se lahko tudi drugače. Družba mora resno pretehtati svoj odnos do tovrstnih incidentov in razmisliti čigave interese je smiselno, in čigave ter v kakšnem obsegu se dejansko ščiti. Ne nazadnje pa tudi, kakšno je sporočilo takšnega pristopa.
brusilec
03. 06. 2026 14.01
ikoss.. v keri fantaziji ti živiš, da bi ta gospod ob roparjima prišel do trezorja z orožjem, odklenil in ju kaj.. prestrašil, ustrelil? zdej se je končalo brez smrtnih žrtev, v tvojem scenariju.. pa mislim da ne bi.. dej se zamisli kake oslarije pišeš
IKOSS
03. 06. 2026 14.14
Spoznanje, da lasten dom posamezniku ne nudi osebne varnosti, spoznanje, da so napadalci imeli popoln nadzor nad napadenim in njegovo usodo, ne nazadnje, da so bile napadenemu odtujene materialne dobrine. Zanimivo bi bilo videti, če bi svoje stališče obdržali tudi v primeru, da bi se vse našteto zgodilo tudi vam osebno, ali vašim bližnjim. Primarno MORA DRŽAVA poskrbeti, da do takšnih incidentov ne prihaja! V kolikor pa do tega vseeno pride, MORA ta privilegirati družbeno neproblematične posameznike in depriviligirati družbeno problematične! Tudi s tem, da se posameznik lahko učinkovito brani! V kolikor se z zapisanim ne strinjate, bodo nekateri zelo veseli v kolikor navedete svoje osebne podate, saj ste se očitno odločili, da boste enostavna in hvaležna žrtev.
big_foot
03. 06. 2026 14.41
IKOSS v sloveniji mora biti orožje zaklenjeno v varnostni omari in strelivo ločeno od orožja v posebnem predalu te iste omare še 1x zaklenjeno. (vem ker imam orožje) Sedaj pa ti meni povej, najprej greš do lopova ga lepo prosiš da naj bo malo pri miru da greš po orožje, odkleneš omaro če je elektronska ključavnica še piska ko hudiman ko tipke stiskaš, na ključ pa rožlja, odkleneš, ven vzameš pištolo ali karkoli pač imaš namen, vzameš druge ključe, odkleneš zgornji predal in vzameš naboje, napolniš zadevo, če je revolver še toliko bolj počasi, in potem greš do lopovov ki si medtem kaj skuhata čaj ko te čakata... daj odrasti.
IKOSS
03. 06. 2026 15.22
@big_foot V komentarju zapisano ne velja za t.i. varnostno orožje. Izdajanje teh pa je diskrecijska pravica uradnika. V praski to v veliki večini pomeni zavrnitev vloge, navzlic zavedanju države in družbe na splošno, da ta posamezniku ni sposobna nuditi absolutne varnosti. Potem se soočamo še s prelomom t.i. sorazmernosti izvedenih ukrepov. Nekateri se s tem področjem interdisciplinarno ukvarjamo že vrsto let in obstoječ sistem ima vrsto pomanjkljivosti, tako s pravnega vidika, kot tudi moralnega. Nihče si ne želi nasilja, se mora pa družba zamisliti nad tem, ali je bolje zaščititi družbeno neproblematičnega, ali problematičnega in v kakšnem obsegu. Sedanji sistem absolutno favorizira slednje, družbeno neproblematične pa pušča v velikem delu nezaščitene!
magnusen
03. 06. 2026 13.23
Pobegnila sta z vlakom?!! Dobro ste me nasmejali.
Robby
03. 06. 2026 13.57
A je bil vsaj hitri vlak?
lipov list
03. 06. 2026 13.15
a sta se švercala na vlaku ali sta kupila karto?
bohinj je zakon
03. 06. 2026 13.02
Dobro se je končalo. Pravično za vse.
IKOSS
03. 06. 2026 13.33
To, da je bil nekdo oropan in celo napaden, ocenjujete za "dober razplet"? TO NI! ŠE ZDALEČ NE! Seveda pa se je mogoče strinjati, da bi se za napadenega lahko končalo še bistveno slabše, je pa to vseeno slaba uteha.
brusilec
03. 06. 2026 14.03
ikoss.. ni bilo umrlih, roparja ujeta.. ti pa, ja prevečkrat si gledal kake holiwood filme pa to kajne? on bi ju moral obvladati? v kerem fantazijskem svetu ti živiš? rambo svetu, taken svetu? :D spiš z bazooko pod posteljo ? :D
brusilec
03. 06. 2026 12.54
ta dva pa delata pa za v muzej .. po novem se krade pri belem dnevu, preko PCja, ali pa kar tko da odpreš firmo, dobiš predplačila, subvencije, potem pa ne dostaviš robe, ne plačaš davkov, ne delavcev.. pol greš pa za nagrado še v politiko, če si dlst podkupljiv pa še v bruselj.. uiii :D
HitraVeverca
03. 06. 2026 12.49
Kje so imena teh ljudi! Če bi se to javno izpostavilo bi bilo življenje precej bolj preprosto!
cecen
03. 06. 2026 12.46
Z vlakom? In potem meni pravijo da sem nor 🤣🤣🤣
brusilec
03. 06. 2026 12.50
ja, če si pa šel z busom..
Naš zmiraj
03. 06. 2026 12.54
Glede na stanje sž bi prej pobegnila peš,zgleda da sta tujca sta mislila da imamo hitre vlake
Cenb77
03. 06. 2026 12.41
castle law.. pa bo mir...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1744