Črna kronika

Voznik spregledal rdečo luč in trčil v motorista

Ljubljana, 07. 08. 2014 14.08 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V križišču Tivolske in Dunajske ceste sta trčila motorist in osebno vozilo. Voznik osebnega vozila je spregledal rdečo luč na semaforju in zapeljal v križišče ter s tem odvzel prednost motoristu, ki se je ob tem lažje poškodoval.

Motorist se je v trčenju lažje poškodoval.
Motorist se je v trčenju lažje poškodoval. FOTO: Mateja Klavs

Okoli 12. ure je bila Policijska uprava Ljubljana obveščena o prometni nesreči, ki se je zgodila v križišču Dunajske in Tivolske ceste ter ceste Trg OF. Policisti so ugotovili, da je voznik osebnega vozila znamke Peugeot med vožnjo iz smeri Trga OF v križišče zapeljal v trenutku, ko je v njegovi smeri gorela rdeča luč na semaforju. V tistem trenutku je iz smeri Tivolske na Dunajsko cesto pri zeleni luči na semaforju zavijal voznik motornega kolesa. Voznika sta trčila.

V prometni nesreči je motorist zadobil lahke telesne poškodbe in je bil z reševalnim vozilom odpeljan v ljubljanski klinični center. Policisti so ugotovili, da je motorist sicer uporabljal varnostno čelado, vendar te ni imel pripete, zaradi česar mu jo je ob trčenju snelo.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20