
V srbskem mestu Užice je družina Zorana Đ. praznovala rojstvo njegove hčerke. Kot se za takšno zabavo spodobi, so na dvorišču hiše, kjer je slavje potekalo, zbrane zabavali srbski trobentači. A prav ti bi jo kmalu slabo odnesli.
Novopečeni očka Zoran je namreč v navalu veselja vzel ročno bombo, jo aktiviral in vrgel, domnevno daleč stran. Vendar pa se je bomba zapletla v veje bližnjega drevesa in eksplodirala v neposredni bližini orkestra. Ranjenih je bilo pet od sedmih glasbenikov, kot poročajo srbski mediji pa je pravi čudež, da so vsi preživeli.
Trojici ranjenih so še isti večer ostanke šrapnelov iz rok, nog in hrbtov odstranili v bolnišnici, dva pa so ranili predmeti, ki so zaradi eksplozije leteli po zraku. Bomba je uničila tudi boben in dve trobenti. Policija je proti Zoranu sprožila kazenski postopek, a se veseli očka z istimi glasbeniki domnevno že dogovarja za zabavo ob vrnitvi mamice in otroka iz porodnišnice.
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.