Črna kronika

Zamaskiran in s pištolo vstopil v trgovino, ukradel denar in pobegnil

Ljubljana, 12. 05. 2026 07.14 1 min branja 49

Policija -2

V ponedeljek okoli 21. ure je neznani storilec ob koncu delovnega časa vstopil v prodajalno na območju Bežigrada v Ljubljani in s pištolo v roki od zaposlenih zahteval denar. Ukradel je nekaj sto evrov gotovine, nato pa peš pobegnil. Policija storilca še išče.

Neznani osumljenec je star okoli 20 let in visok okoli 180 centimetrov. Je športne postave, oblečen v črno trenirko z belimi črtami ob strani, obut je bil v športne črne copate, nosil je črne rokavice in podkapo z izrezom za oči, govoril je slovensko, so opis neznanca posredovali s Policijske uprave Ljubljana.

Policisti so opravili ogled in nadaljujejo z zbiranjem obvestil o vseh okoliščinah kaznivega dejanja roparske tatvine. V dogodku ni bil nihče poškodovan.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI49

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

roten
12. 05. 2026 13.46
Treba pomagati metadona osebkom V večna sanjarjenja
Dolgočasnež
12. 05. 2026 13.24
hehe ker hlošar za ta drobiž...no ja ....balkanjezer metelkovc fix
konc
12. 05. 2026 13.17
Take bi se moralo na licu mesta...tako kot v kakšnem filmu, kjer imajo pumparice pod pultom.
Zalchi
12. 05. 2026 13.11
Pozabil so napisat, da temu opisu ustreza 46% prebivaćev Fuźin
peglezn
12. 05. 2026 12.07
a je rekel: daj denar, gošpod?
JanezNovakJohn
12. 05. 2026 11.28
Kako pa naj drugače pobegne kot peš, saj ni imel denar za jogurt in burek.
Miran1960
12. 05. 2026 11.19
Bednik za par evrov se gre izpostavljat in zaznamovat.
JanezNovakJohn
12. 05. 2026 11.29
Lačen je bil!
Yoda
12. 05. 2026 12.02
Recimo, da izgubiš službo, socialno pa ukinemo... ali boš potem tudi ti bednik?
peglezn
12. 05. 2026 12.04
jaz sem bil v življenju 2x ob službo, pa niti dneva na socialni. Recimo...
LeviTUMOR
12. 05. 2026 11.05
Spet te cudoviti sadovi levicarskega multikulturizem v akciji. Več jih je, več kriminala, bolj levi izdajalci ploskajo in uživajo. Golobajs je neizmirno ponosen na ta dosežek. Tito bi ga prav zdajle potrepljal po rami, kućan pa dal petko. Za njih zmaga, za normalne Slovence pa poraz na celi črti. Včasih bi ga najverjetneje se dobili, glede na to da so/smo se domačini poznalied sabo, zdaj v tem morju tujcev iz balkana in drugod, je pa to skoraj nemogoče. Bravo levi, odlično ste to speljal.
okioki
12. 05. 2026 10.22
Naš krompir je že v zemlji
veneti
12. 05. 2026 10.08
Glede na to da je opis kot da bi ga naredil 3 letni otrok ni dvoma da ni bil naš. Je bil blond ane pa plave oči. pa skandinavski naglas ane ;:)
Panter 63
12. 05. 2026 10.47
Kateri so to tvoji ali naši? Po tem bomo nadaljevali diskusijo.
pimpeldraper
12. 05. 2026 10.55
Ko ga bodo našli, bodo rekli, da je njihov stari znanec.
IKOSS
12. 05. 2026 10.04
Očitno ima vsak družbeno problematičen, kriminalec, izjemno enostaven dostop do ognjenih strelnih sredstev! To trditev potrjujejo tako takšni incidenti, kot tudi statistika zaplemb policije. Posledično se postavlja vprašanje, čemu se nekateri strastno zavzemajo za strogo, oziroma vedno strožjo zakonodajo na tem področju? Ravno na tiste, na katere bi ta morala vplivati, očitno ne!
jutri_pa_res
12. 05. 2026 11.07
Večinoma imajo soft gun replike pištol, ki jih na Amazunu kupiš za 20 Eur, ali na kakem bolšjaku. Mogoče kdo tudi plinsko pištolo, ki pa jo je na pogled praktično nemogoče ločiti od prave.
IKOSS
12. 05. 2026 11.24
@jutri_pa_res Nekateri storilci za grožnje žrtvam nedvomno uporabljajo tudi takšna sredstva. Prav tako nesporno dejstvo pa je, pretežno vsi posamezniki iz kriminalnih krogov pridobijo in posedujejo docela funkcionalna ognjena strelna sredstva, kar kaže statistika zaplemb policije! Docela utopično je meniti, da omenjena zakonodaja predstavlja kako omembe vredno prepreko za ta del populacije!
nemski_ovcar
12. 05. 2026 09.33
Djeee...varno mesto
bohinj je zakon
12. 05. 2026 09.32
Veliko tvegal. Za majhen dnar.
metalika
12. 05. 2026 09.28
Uvesti bi morali delovne zapore, kjer bi obsojenci opravljali težka fizična dela, na primer v kamnolomih ali pri infrastrukturnih projektih, od zgodnjega jutra do večera. S tem bi pridobili delovne navade, občutek odgovornosti in prispevali družbi, namesto da čas zgolj pasivno preživljajo. Hkrati bi tak sistem deloval tudi preventivno, saj bi potencialni storilci dobro vedeli, kakšne posledice jih čakajo v primeru kriminala.
JackRussell
12. 05. 2026 10.25
Saj smo imeli Goli otok pa danes vsi kritizirajo prevzgojo tistih ki so pljuvali po državi in predsedniku. Danes to počnejo v parlamentu in po spletu pa nobene kazni, še kot prekrek ne obravnavajo.
MissYay
12. 05. 2026 09.28
Ptičarji, ejga...Resnica vas bo poteptala do konca, tko nesposobnih ljudi, kot ste bli vi, v Sloveniji do sedaj še ni blo. Saj to ste spoznali že sami, sam priznat si pa tega ne morete, ker zlo boli. Boli zlo, a ne de?
jablan
12. 05. 2026 09.49
Edini uni drugi ticarji od jastreba so še hujši
Artechh
12. 05. 2026 09.22
A je kej zavijal "po naše"?
Finfer
12. 05. 2026 09.18
Pravilno ropali bomo trgovine in banke saj je to edini način da prideš do denarja ker s poštenim delom ne dobiš niti za živet niti za crknit!!
JackRussell
12. 05. 2026 09.22
Ti nisi ravno dobrega zdravja.
Masturbator
12. 05. 2026 09.12
Ljubljana JE nevarna!
skuripanda burns
12. 05. 2026 08.36
"govoril je slovensko" ja ja, s katerim naglasom? "Ej brt, dej mi mall mobitell pokaš"... danes je vsaka spakedranščina že "slovenski jezik", tako da to ne pove kaj dosti.
Masturbator
12. 05. 2026 09.13
Ma itak. NE obstaja SLovenec na planetu ki bi naredil kaj tekega!
Clovek_002
12. 05. 2026 09.14
Ja saj tako govorijo mladi urbani Slovenci, to je slang. Nima zveze s koreninami ali čim drugim.
Artechh
12. 05. 2026 09.23
Črna trinerka s črtami je drug namig
mimgrede
12. 05. 2026 10.50
"trinerka"?
Yoda
12. 05. 2026 08.33
Ukinite socialne, pa bo tega vedno več... vsak dan ukradeš 100 evrov, pa imaš na koncu meseca 3000 neobdavčenih ... kdo bi delal za 1500
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763