Črna kronika

Na primorki trčilo šest vozil, ena oseba lažje poškodovana

Postojna, 25. 06. 2026 12.10 pred 4 urami 2 min branja 117

Verižno trčenje na primorski avtocesti

Nova nesreča v delovni zapori. Na primorski avtocesti se je v dopoldanskem času zgodilo verižno trčenje šestih vozil med Uncem in Postojno v smeri proti Kopru. Zaprt je bil levi vozni pas, zaradi česar je nastal zastoj. V prometni nesreči je ena oseba utrpela lažje poškodbe.

Po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste je bil zaradi prometne nesreče na primorski avtocesti zaprt levi vozni pas med Uncem in Postojno proti Kopru, v delovni zapori pred Postojno. 

Prometna nesreča, v kateri je bilo udeleženih šest vozil, se je zgodila okoli 11.20. Več vozil je vozilo v koloni, ko je naenkrat promet zastal. Prvi dve vozili sta še pravočasno ustavili, tretje vozilo pa je trčilo v vozili pred seboj, nato je sledil še nalet treh vozil. V nesreči se je ena oseba lažje poškodovala, so za 24ur.com pojasnili na Policijski upravi Koper. 

Zaradi nesreče je nastal zastoj, dokler niso malo pred 13. uro vseh vozil umaknili z vozišča in je promet znova stekel po obeh voznih pasovih. 

Kot so na Darsu zapisali na družbenem omrežju X, so avtovleke in pristojne ekipe pospešeno odpravljale posledice nesreče. Ekipe na terenu so voznikom delile tudi vodo.

Na tem delu primorske avtoceste je še vedno zastoj, pot se podaljša za dobre pol ure. Zastoj nastaja tudi na regionalni cesti Unec – Postojna.

Z začetkom poletnih počitnic in turistične sezone je sicer pred nami eden najbolj prometno obremenjenih koncev tedna. Dars voznike poziva, naj se na pot odpravijo pravočasno, dobro pripravljeni in z veliko mero strpnosti. Opozorili so še, da je hoja po avtocesti prepovedana in smrtno nevarna ter pozvali k ustvarjanju reševalnega pasu v primeru zastoja.

Konj pohodil otroka, helikopter ga je odpeljal v bolnišnico

Kazensko ovadili odgovorne osebe iz ptujske družbe

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI117

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Petur
25. 06. 2026 18.41
je verjetno eno vozilo nabito šest pred seboj...kolikšna je bila hitrost?napišite če je bil pripet...ni potrebno tudi pet pasov,dokler se kultura disciplina slovenskih voznikov ne popravi....
prepih
25. 06. 2026 18.14
Za buhtlne so vse omejitve - hitrost,razdalja - nepomembne , hitrost omejiti na 30 in radar ob znak . Policijo na izvozu v Postojni in če hitrost prekoračiš za 10 takoj odvzem vozniške in vsaj 5000€ kazni , bližina letališča je lahko za parkirni prostor.
Gutenberg
25. 06. 2026 18.11
Na dolenjki je med tuneloma dvojni viadukt, vmes pa je prazen prostor. Si predstavljam, zakaj je intervencija ... Verjetno je žalosten konec.
94001
25. 06. 2026 17.16
Sem šel včeraj na morje. Pet kilometrov dolga kolona proti primorski. Vso srečo, da sem bil prvi v njej. Zadnjič se pa peljem po avtocesti proti gorenjski. Kakšni norci, popolnoma vsi so vozili v napačno smer. Noro res kam smo prišli
anko46
25. 06. 2026 17.09
Bo minister rešil, san on misli sa je sposoben. Sedaj se voziš po Slo in je pol delovišč praznih ker delajo vsi na Uncu. Mogoče bo pridobil 2 sni, deugje pa mesece podaljšal
medwd
25. 06. 2026 16.45
Lepo so nas navadli, vse sprejemamo, potrpežljivi Slovenčki.
Trikrat cepljen
25. 06. 2026 16.41
Pričakovano, kot vedno, če se ne zgodi dopoldne se pa popoldne.
NežaB
25. 06. 2026 16.38
ocitno je, da je tukaj nekaj hudo narobe in kriviti za nesrece na tem odseku nas voznike, je dno od dna. tanima ne ali bo kdo odgovarjal za to zadevo ker dejstvo, da je tukaj prakticno vsak dan nesreca, dve tri, je evidenten dokaz, da ga je nekdo vec kot pihnil pri planiranju in izvedbivsak dan
94001
25. 06. 2026 17.13
NežaB, zakon je jasen. Prilagoditi je potrebno hitrost in VARNOSTNO RAZDALJO glede na razmere na cesti. Glede na izkušnje to Slovenskim prepotentnim voznikom dela v večji meri težave. In... posledica je tu. Zdaj bodo spet krivi vsi drugi.
snupy1
25. 06. 2026 16.38
Minister Vrtovec pa čaka kamere
Malo_sutra
25. 06. 2026 16.33
Nerazumem vec teh prometnih, moras drzati volan in gledat kaj se dogaja?! A je to postalo tako težko?
Buča hokaido
25. 06. 2026 16.01
Včeraj okoli 19.00 smo se peljali na trasi Unec Postojna proti morju. Več kilometrov gradbišča, nikjer nikogar. Če so delavce odpoklicali zaradi vročine, je to v redu. Samo ne govoriti, kako delajo.
Castrum
25. 06. 2026 15.58
Že 100 krat sem napisal in še 100 krat bom - večina ne drži varnostne razdalje!!
Trikrat cepljen
25. 06. 2026 16.40
.......In vozi prko omejitev
JanezNovak13
25. 06. 2026 15.57
Delavci v taki vročini sploh ne bi smeli delati. V pisarni vam klima crkne in že piz*ite.
JanezNovak13
25. 06. 2026 15.56
Takih skropucal od video posnetkov raje ne objavljate. Če ni posnetek vodoravno ni vreden objave.
Xm@s
25. 06. 2026 15.50
Do leta 2027 bodo že talal tudi WC papir :))))
Magnetek
25. 06. 2026 15.28
Ni ga denarja, da grem sedaj na našo obalo....
devote
25. 06. 2026 15.01
Pazujem. Peljes se po cesti spredaj 1km nobenega avta, zadaj 1km nobenega avta. In se pripelje avto in vozi 5 m za teboj.. clovek si usekan ali kaj??..pa pelji se 100 m za menoj ce vidiš, da je prazna cesta, kaj se me tiscis?? Te je strah se sam voziti ali kaj ?
Tako pac je
25. 06. 2026 15.20
Rad te ma:)))
zajfa
25. 06. 2026 15.30
Kompleksi, mali lulček, 1m 70cm itd.
Order of Free Gardeners
25. 06. 2026 15.01
...vozim se po celi Sloveniji...tujina smer AT/DE...pa vedno bolj se čudim, ko poslušam poročila in se res sprašujem kdo je sedaj tu fu....n , ker vidiš,da je naša dežela kontrolirana od manipulatorjev medisjskih, političnih, ki se dobesedno norca delajo iz svojega naroda in jim lažejo....a ,da ne dolgotvezim ...dela se zelo malo in v tujini delajo zelo aktivno pri nas pa zelo pasivno, v največjem kaosu v zgodovini Slovenije, ko bi res morali vse narediti, da se uredi ta kaos on preko medijev natolcujejo kako delajo....se voziš mimo gradbišč....na 1-2 roki prešteješ delavce....ponekod nobenega...ne zjutraj, ko grem mimo ne popoldan, ko se vračam....na poročilih pa , da se dela :) Made in Zlovenija...kaka kaos dežela je to postala...ko se politiki ukvarjajo sami s seboj namesto z problemi, ki jih ima njihovo ljudstvo...
Tako pac je
25. 06. 2026 15.21
Res je,pa se vecji bo nazalost.
Diabloss
25. 06. 2026 14.46
Vrtovec še vedno trdi da se bo čas dela skrajšal za 20 do 30 dni ker je on tako uredil, neglede na to da je zdaj prišlo ven da se bo podaljšal za 9 dni ?
jaz77
25. 06. 2026 14.44
A je res treba na sosednjem pasu slikat nesreco in povzrocat zastoje? Temu ki je slikal bi morali nalozit najmanj 1000 eur kazbi ker je ogrozal vse za sabo.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763