V maroškem mestu Meknes se je med petkovo molitvijo zrušil minaret, pri tem pa je umrlo 11 ljudi, 50 je ranjenih, poročajo tuji mediji. Nekateri mediji sicer poročajo, da so tamkajšnji gasilci sporočili, da so izpod ruševin potegnili že 14 trupel, tako da številke o mrtvih in poškodovanih še niso uradne.
Med ranjenimi so tudi huje poškodovani. Te so prepeljali v bolnišnico v mestu Fes, ki leži približno 60 kilometrov severno od Meknesa.
V džamiji Berdieyinne, ki leži v starem mestnem jedru, je bilo okoli 300 vernikov, pod ruševinami pa naj bi bilo še okoli 80 ljudi. Britanska spletna stran BBC poroča, da naj bi minaret postavili že pred 400 leti.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.