Dejstva

Od zmerjanja sredi trgovskega centra do groženj s smrtjo

Ljubljana, 27. 11. 2024 13.52 | Posodobljeno pred 12 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min
Avtor
Brigita Potočnik
Komentarji
398

Če se zdi, da so tarča groženj le sodniki v odmevnih kazenskih zadevah, so dejansko na udaru tudi tisti, ki sodijo v civilnih, družinskih in drugih zadevah. Storilec je klical, da že pripravlja načrt, kako bo pospravil mene in ostale družinske člane, se spominja sodnica Janja Roblek. Doživela je marsikaj, tudi grožnje in zmerjanja sredi trgovskega centra. Kako ogroženi so danes pravosodni funkcionarji in kako jih varuje policija?

Nocoj v rubriki 24UR Dejstva o sodnici, ki so ji grozili s smrtjo. Koliko sodnikov, tožilcev in politikov ima varnostnike, kakšno je življenje, ko ogroženega, njegovega partnerja in otroke na vsakem koraku spremljajo varnostniki. Zakaj premier Golob, ko gre za njegovo varovanje, ne zaupa policiji?

Strah, ki zareže, še posebno, če so grožnje uperjene proti tvoji družini ali otrokom in sodniki niso nobena izjema. Za Janjo Roblek, sodnico v pravdnih in družinskih zadevah na kranjskem okrožnem sodišču, se je mora začela po tem, ko je neznanec večkrat klical na policijo in ji grozil s smrtjo, prav tako tudi njeni družini. "Dejal je, da že ve, kam hodijo otroci v šolo," pravi Roblekova in iskreno dodaja, da je strah ves čas prisoten in nikoli ne veš, ali bo tisti, ki grozi, grožnje dejansko uresničil. "Strah te je, kdaj se bo nekomu drugemu kaj zgodilo, potem se vprašaš, zakaj, ali je vredno zaradi tvoje službe." 

Policija ni mogla takoj ugotoviti, kdo stoji za grožnjami, storilec je med drugim spremenil tudi glas. Odkrili so ga po devetih dnevih iskanja. "Zadosti dolgo, da občutiš, kako je to, ko se nekomu dogaja dlje časa in se ne ugotovi, kdo grozi." V njenem primeru se je izkazalo, da je bil storilec nekdo, ki ga je obravnavala v eni od civilnih zadev, vendar pa Roblekova o njem ni želela povedati kaj več.  

Letos 54 varnostnih incidentov 

Po podatkih Ministrstva za pravosodje je bilo v letošnjem letu 54 varnostnih incidentov v primeru pravosodnih funkcionarjev, kar je več kot leto prej.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Skupno je bilo torej od leta 2022 do danes 192 varnostnih incidentov, od katerih je šlo v 55 primerih za grožnje, nasilje oziroma ogrožanje varnosti. Letos je bilo tovrstnih dogodkov 11, lani 15, predlani pa kar 29. 

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Največ neprimernega pisanja ali žaljivk po telefonu 

"Groženj je veliko, tudi prek elektronske pošte, družbenih omrežij", pove Roblekova, ki sicer njihovega števila ne omenja. Med varnostnimi dogodki, ki se nanašajo na pravosodne funkcionarje, izstopa prav neprimerno pisanje, pa tudi žaljivke po telefonu, ki so jih bolj kot tožilci deležni sodniki. Kot navaja Ministrstvo za pravosodje, je bilo letos 20 takih primerov, v zadnjih treh letih pa 73. 

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Roblekova pa nima izkušenj le z grožnjami s smrtjo, v neprijetnem položaju je bila zaradi svojega dela sodnice tudi v enem od trgovskih centrov. Stranka, ki jo je obravnavala pred leti, jo je vsem na očeh začela zmerjati, žaliti, in ko so se okrog nje začeli zbirati ljudje, so se nekateri od njih žaljenju, grožnjam in kletvicam na njen račun pridružili.

Varovanje 24 ur na dan  

V primeru hudih groženj se policija odloči za varovanje, kar je storila tudi v primeru sodnice Roblekove. Ogrožene varujejo policisti iz Centra za varovanje in zaščito, ki deluje v okviru Generalne policijske uprave. Varnostniki so svoje delo opravili profesionalno, za kar sem jim hvaležna, kljub temu gre za velik poseg v zasebno življenje tistega, ki ga varujejo, pravi Roblekova. "Varovanje poteka tudi med vikendom, tu ni prostih dni. Vse je bilo pod nadzorom, kam greš, kdaj greš v trgovino, na zasebni obisk. Vsak izhod otroka, tudi ko gre na dvorišče, mora biti načrtovan. Nikamor ne smeš, vse mora biti vnaprej dogovorjeno." Predvsem je bilo to težko razumeti njenim otrokom."So bili tam na koncu osnovne šole, tako da so bili ravno v tistih letih, ko si zelo želijo biti na prostem, imeti veliko svobode."

Če rad opravljaš svoje sodniško delo, če to delaš predano, potem vse to vzameš v zakup, razmišlja sodnica Roblekova in dodaja, da če varovanje traja dlje časa, te začne počasi načenjati notranji črv. "Ali je to vredno, da jaz zaradi svoje službe obremenjujem, omejujem svojega partnerja, svojo družino, starše, okolico. Zagotovo pa grožnje ne smejo vplivati na naše delo, odločanje v sodnih dvoranah." 

So sodniki in tožilci dovolj zaščiteni, varovani? 

Če je včasih veljalo, da so groženj deležni predvsem kazenski sodniki, ki odločajo o krivdi in posledično tudi zaporu in drugih kaznih, pa so danes ogroženi tudi tisti, ki sodijo v družinskih zadevah, v katerih odločajo o vzgoji, varstvu otrok, prav tako v rednih civilnih zadevah, izvršilnih zadevah, v katerih sprejemajo odločitve, ali se bo moral nekdo izseliti iz hiše, stanovanja. Čeprav ne gre za odločitve o zapornih kaznih, pa je tudi v teh postopkih veliko čustev in burnih odzivov strank. Pa so sodniki dovolj zaščiteni v primeru groženj? Predsednica Slovenskega sodniškega društva Vesna Bergant Rakočević je prepričana, da bi lahko na področju varovanja sodnikov naredili precej več. Kot pravi, bi morali biti ogroženi sodniki deležni psihološke podpore. "Že nekaj časa se zavzemamo, da se to sistemsko uredi v smislu nekih psiholoških supervizijskih delavnic."  

Medtem si tožilci po nezaupanju do dela policije, ki ga je izrazila tožilka v enem najhujših primerov pri nas, Kavaškem klanu, Mateja Gončin, razmišljajo o drugačnem varovanju. Boštjan Valenčič, predsednik Društva državnih tožilcev Slovenije glede Gončinove, ki očita Policiji oziroma njenemu Centru za varovanje in zaščito nezakonitosti, med drugim naj bi v njeno ekipo varnostnikov prerazporedili "agenta" brez posebnih pooblastil, ta pa naj bi jo nadziral in ne varoval, ne želi govoriti. Se pa Valenčiču zdi bistveno, da bi sprejeli zakonski okvir, ki bi omogočal, da se tovrstne nepravilnosti, če bodo ugotovljene, ne bi dogajale. Ena od možnosti bi bila po njegovem, da bi varovanje pravosodnih funkcionarjev prenesli na Ministrstvo za pravosodje. 

Zadnji dogodki, ko so bile na spletu objavljene fotografije in celo imena sodnikov in tožilke, po mnenju pravosodne ministrice Andreje Katič povezanih s primeri Janeza Janše, dodatno ogrožajo zaposlene v pravosodju. Pozive k linču sodnikov prek spleta je treba obsoditi, pravi predsednik vlade Robert Golob. "Konkretni ukrepi so v domeni policije, jaz sem bil z ministrom na zvezi in pričakujem, da mi bo ob prvi priložnosti o tem tudi poročal. Vem, da je bila v tem primeru podana tudi kazenska ovadba zoper storilca." 

Da gre za nedopusten poskus vplivanja na sodno odločanje, je nedavni shod v podporo prvaku SDS Janezu Janši pred celjskim sodiščem označil ustavni sodnik Rajko Pirnat. Kot je znano, so privrženci Janše, njemu in soobtoženima v Celju sodijo zaradi domnevno spornih poslov z zemljiščem v Trenti, pred stavbo sodišča protestirali proti po njihovem "skorumpiranemu slovenskemu sodstvu".  

Koliko sodnikov in tožilcev je varovanih? 

Podatek, ki nam ga policija ni želela posredovati, ker da gre za tajnost, pa čeprav smo zaprosili za število varovanih sodnikov in tožilcev tudi za preteklo obdobje oziroma zadnjih pet let. 

Razkrivanje podatkov o številu varovanih oseb v zadnjih petih letih bi lahko resno ogrozilo življenje varovane osebe ali osebno varnost uslužbenca policije, nam sporočajo z Generalne policijske uprave.

"Razkrivanje podatkov o osebah, ki jih policija varuje na podlagi 10. člena uredbe (op. a. Uredba o varovanju določenih oseb, prostorov, objektov in okolišev objektov) in podatkov o načinu varovanja varovanih oseb, bi lahko resno ogrozilo življenje varovane osebe, osebno varnost uslužbenca policije ali njegovega bližnjega, učinkovitost taktike in metod dela policije," piše Policija. 

Smo pa brez težav dobili podatek glede varovanja tožilcev na Vrhovnem državnem tožilstvu. Trenutno policija varuje štiri tožilce, medtem ko Vrhovno sodišče podatkov o varovanih sodnikih ne zbira, pravijo. So nas pa napotili na ministrstvo za pravosodje, a tudi tam niso znali odgovoriti, koliko sodnikov je varovanih.

Če policija podatka o varovanih sodnikih in tožilcih torej zaradi tajnosti ne izdaja, pa tega, koliko pravosodnih funkcionarjev je bilo doslej ogroženih ali napadenih oziroma celo poškodovanih, sploh nima. 

Brez epiloga dva huda napada

Novembra 2009 je pretresel javnost napad na sodnico Katarino Turk Lukan. Mirno noč je skalil močan pok. Najverjetneje na daljavo je bil sprožen eksploziv, pritrjen na okensko polico družinske hiše sodnice v Radovljici. Lažje je bila takrat poškodovana njena 13-letna hčerka. Po vsej verjetnosti je bil razlog napada delo sodnice, ki je sodila v odmevnih primerih, med drugim v primeru Global.

Storilec je uporabil eksploziv amunal, ki ima veliko rušilno moč, uporabljajo ga gradbinci, med drugim pa tudi pri razstreljevanju kamnolomov in za sprožanje plazov. Storilca do danes niso našli, sodnica Lukan Turkova pa o napadu nanjo ni nikoli govorila v javnosti.

Primera napada na sodnico Katarino Turk Lukan in na upokojeno državno tožilko Jožico Boljte Brus sta še vedno brez epiloga. Policija storilca, ki je sprožil eksploziv amunal na okenski polici hiše sodnice, ni našla, prav tako ne naročnika napada na nekdanjo tožilko.

Medtem so storilca, ki je septembra 2014 odvrgel vojaško bombo na dvorišču hiše upokojene tožilke Jožice Boljte Brus, odkrili. Šlo je za 27- letnega Ljubljančana, ki je dejanje priznal in bil na koncu zaradi povzročanja splošne nevarnosti obsojen na štiri leta in sedem mesecev zapora. Zagovarjal se je, da je to storil po naročilu nekega moškega z imenom Mile. Nekdanja tožilka je sicer veljala za strogo, znana pa je zaradi več primerov, med drugim zaradi afere nekdanjega državnega sekretarja Borisa Šuštarja in umora podjetnika Milana Tilija.

Čeprav je njen primer doživel sodni epilog, pa še vedno ni povsem pojasnjen. Boljte Brusova, s katero smo se pogovarjali po telefonu, se tudi zato ni želela izpostavljati pred kamero. Naročnika napada nanjo namreč policija ni nikoli našla. 

Dejstva, preiskovalna zgodba
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (398)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

janez horvat
29. 11. 2024 09.05
+2
Naj se sodniki vprašajo, zakaj je tako. Imamo največ sodnikov na 1000 prebivalcev, zaostanke pa največje. Trento (ki je zelo verjetno sploh ne bi smelo biti) ne morejo zaključiti 20 let. Ker je zraven Janša?
Ici
28. 11. 2024 21.14
+3
Zagotovo pri vseh slovenskih sodnikih ne grozijo tej gospe po pomoti, a ne?! Kar seješ, to žanješ, pravi star, slovenski pregovor.
Nelyy
28. 11. 2024 20.51
+6
Verjetno nekdo, ki so mu umorili otroka na cesti, pijan voznik, kateremu sodišče dosodi pol leta pogojnega ali leto in zapora ne bo lepo gledal sodnika, js naprimer mu bi grtanc spulila iz vrata in ga pustila na cesti, pa naj stane kolikor hoče, tudi če je to zadnje kar bi storila v življenju tako js vidim zadeve.
Nelyy
28. 11. 2024 20.52
+5
Če je življenje otroka vredno tako malo, je grtanc od sodnika še manj.
Uškakola
28. 11. 2024 19.41
+9
Pravosodje kjer sodijo po sistemu rekla kazala, čula sam, a veš vsi govorijo, in Kadija sudi kadija tuži je potrebno čimprej revidirat in postavit na novo, saj večjih kriminalcev, kot jih najdeš pravosodju ni, tam pa slonijo zaradi Kučana in njegove komunistične partije..
Uškakola
28. 11. 2024 19.42
+6
Zaradi Komunistov, komisarjev in takega pravosodja so Partizani pobili na tisoče nedolžnih..
Darko32
28. 11. 2024 20.37
+4
Uškakola Slovensko sodstvo je leglo korupcije in kriminala. Namreč poglejmo kako se nekoga obtoži na domnevah. Potem pa se te domneve zagovarjajo tako, da se dokazi priredijo. Če to ne gre pa se obtoži na domnevah in posledično dobivamo ogromne odškodninske zahtevke. Prav te bi morali plačati dotični vpleteni sodniki in drugi. Sočasno pa jim pobrati trajne mandate in odvzeti pravosodne izpite. Ne mroe soditi gosodarstva oseba, katero so komunisti izšolali. Lepo je vidno na priemru, da če nekdo nekaj kupi za 10€ in to proda naprej za 100€ se ga obtoži goljufije. Kdor spremlja svetovne borze in poslovanje na teh borzah vidi, da je bila cena nafte 20 dolarjev za sodček. Nato je narasla na 140€ in sedaj je nekje okrog 70 dolarjev za sodček. Torej če je kupil za 10 dolarjev in prodal potem za 120€ en sodček nafte je po naših sodnikih že kriminalc. SOčasno pa isti sodniki se vozijo z nafto, katera je Slvoenija kupila po teh cenah. Ta primer samo pove stopnjo strokovnega znanja vseh akterijev v sodstvu. Sočasno pa pokaže zakaj je potrebno pobrati vsem trajne mandate. Vsem na sodiščih od čatota naprej.
TEDYC
28. 11. 2024 19.34
+4
Se kdo vpraša, koliko jo po nedolžno zaprtih? Tukaj pa jokajo. Saj vedo, v kaj se spuščajo.
stancka_si
28. 11. 2024 19.32
+4
Aha, takole to gre. Ko pa nekega Danijela zakolje rom, se pa rom svobodno sprehaja , družina poškodovanega pa živi v strahu. V naši državi so pa res dvojna merila. Za to sodnico so povzročitelja samo groženj, iskali 9 let, za Danijela pa, ko je vse dokazljivo, s posnetki vred, pa nobene pravice. Kam smo pa v Sloveniji prišli? Za zjokat
Darko32
28. 11. 2024 19.17
+3
Tukaj je potrebno sedaj resno pristopiti k reviziji celotnega delovanja sodstva. Imamo primere, kjer sodniki skrivajo dokaze z ciljem, da priredijo celotne spise. Imamo primere, kjer uradniki in čatoti za naročila barabinov vpisujejo v javne lisitine neresnične podatke. Imamo primere, kjer sodniki- sodnice in drugi zaposleni po naročilo določenih skrivajo oporoke in si na ta način zagotavljajo delo za naprej. Imamo primere, kjer se obtožuje narod na podlagi domnev in potem dobivamo primere poglobljenih analiz, da so dokazi bili prirejeni. Ko se najde mandeljc pa gre do konca in vidimo, da obtožbe padajo po tekočem traku. Imamo primere, kjer določena skupina zaposlenih na sodiščih dela tako, da naročajo uradnikom, da skivajo sodne spise in to z ciljem, da prikrijejo kriminal, katerega počenjajo. Imamo primere, kjer nimamo rešeno kdo preganja kriminal na sodiščih in kdo je zakaj na tem področju pristojen. Ne vemo kdo je dolžan preganjati kriminal zaposlenih posodiščih in ne vemo kdo nadzira delo uradnikov in kakšne so sankicje. Imamo celo goro konfliktov interesov in na tem področju ni narejeno nič. Zato pravim, da je pod NUJNO POTREBNO POBRATI TRAJNE MANDATE VSEM SODNIKOM, ZAPOSLENIM PO SODIŠČIH, KATERE PREDLAGA NEKDO. Čatotom omejiti zaposlitev za nedoločen čas in spremeniti zastaralne roke na tem področju. Ne more nekdo skrivati dokazov in spisov, potem po preteku določenega časa trditi, da je zastaralo. Pa to beremo vsak dan po časopisih kako skrivajo to ali ono in narod mora za to celo plačevati v obliki sodnih taks. To je primerljivo z organiziranim kriminalom, kateri se gredo po sodnijah. Sodniki skačejo z rdečo zvezdo okrog in na tej točki jasno kažejo kako in kašni je njihov politični nazor. Iz vsega je več kot očitno, da Slovensko pravosodje proizvajajo kriminalno prav zaposleni po sodnijah in strici v ozadju, ki pomagajo držati štango pri tem seveda v svojo korist. Tko več ne gre naprej in potrebno bo narediti korenite sprembe. Ekonomijo razlago ljudje, kateri so se v komunizmu drli, da so avangardisti delavskega razreda. Lustracijo uvesti in na tej točki se 90 % vseh po sodnijah boji kot hudič križa, saj bi izgubili tudi pravosodne izpite in jim bilo prepovedano delo v javni upravi do smrti. Zato smo tam kot smo. Podtikanje SDS-ovcem te barabije je milo rečeno samo slika dela levičarjev, ki hočejo terati še naprej ideologijo boljševikov.
petb
28. 11. 2024 17.37
+6
Če kaj neprimernega napišeš v komentar te že takoj doleti cenzura ali pa še kaj več, če pa na javnem mestu odkrito groziš, pa nič. Podobnost z "zastaranim" ni zgolj slučajna.
Mekenzi
28. 11. 2024 17.36
+1
Bravo. 👍👍👊👊👊
Senzor
28. 11. 2024 16.23
+3
Lepo je bilo v govoru povedano, stranka Levica ni nikoli pošteno zmagala na volitvah.
Nidani
28. 11. 2024 16.33
+1
300 let do specialista
28. 11. 2024 16.16
+2
Reeeewčki, sej vam bo VAŠ rdeči pernati Golob dodal še dodatke na rjave ga.te, bo OK? Sicer pa, kako zmate ponižati in prrtentati malega človeka, se vam samo vrača in to maaaaali, maaali delček!
Leni50
28. 11. 2024 15.54
+2
Če si pred 5 leti kupill v Ljubljani garažo za 7000 evrov, jo zdaj lahko prodaš za 28 000. Boš za goljufijo moral pred sodnike?
Nidani
28. 11. 2024 16.34
+0
Ne piši neumnosti... sploh poznaš zadevo Trenta?!
Zdravko Lajh 1
01. 12. 2024 21.24
York
28. 11. 2024 15.53
+10
Res, zakaj v Sloveiji še nismo izvedli lustracije? Imeli bi pol manj problemov s hujkaštvom in podobnimi norijami.
E.Nigma
28. 11. 2024 15.31
+2
Janša se ni odzval takrat, takrat , takrat, že 3x. A fsi socialci se lahko izognejo 2x povabilu na razgovor, brez nekih izgovorov, pol pa ko se, pa se tak butla špila, ga ga delodajalec sprva zavrne in zdaj tu pametujejo. To je dejstvo v Sloveniji.
slim386
28. 11. 2024 14.38
-3
Sektaši spet krulijo in jokcajo ker je njihov veliki ljubljeni vodja na tnalu 🤣🤣🤣
JK123
28. 11. 2024 16.43
+4
Naš veliki vodja bo kmalu nastopil kot predsednik ZDA in glavni poveljnik NATA, vi boste pa še naprej jokicali.
Evropa__Evropejcem
28. 11. 2024 14.36
+8
Kot kaže so ljudje naveličani montaže🤷🏻‍♂️
Nidani
28. 11. 2024 16.37
-2
mat8
28. 11. 2024 14.29
-3
na sodišču, pred sodnikom, vedno ena stranka zgubi. bodi moški in se sprijazni s tem
Evropa__Evropejcem
28. 11. 2024 14.21
+12
Potrebna je popolna lustracija.
Polkavalčekrokenrol
28. 11. 2024 14.29
-3
Ko bi le,sekta sds se sesuje kot hišica iz kart
Polkavalčekrokenrol
28. 11. 2024 14.18
+2
Janša se lani ni 3x odzval da nastopi kot priča na sodišču v sl.gradcu ko je tožilstvo po službeni dolžnosti preganjalo osebo ki mu je grozila po družbenem omrežju,hkrati je predlagal da se pregon ustavi in sodišče mu je izreklo 300 evrov kazni,hkrati je dobil še 250 evrov kazni ker mu niso mogli vročit pošte in so najeli detektiva da ga je našel in on zdaj naklada o slovenskem sodstvu in krivosodju,sami sebi pošiljajo grožnje,ko jih policija odkrije pa zahtevajo da se pregon ustavi ,pa kdo je tu nor,edino zaslepljeni sektaši še to verjamejo pa še tistih je vedno manj,hvala Bogu
Darko32
28. 11. 2024 14.59
+3
Čakaj malo ti nekaj nakladaš tukaj in kot vidim imaš dostope do spisov in podatkov. Torej si ti tudi med tistimi, ki skrivajo dokaze ali jih prirejajo da sdosežejo drugačno tolmačenje iste zadeve. Zato ti prijatu svetujem, da s epo hitrem posotpku izbiješ iz čutare takšno početje. Poglej v Sloveniji imamo kar nekaj priemrov, kjer čatoti po naročilo nekoga skrijejo spise ali določene obremenilne dokaze z ciljem, da zaščitijo nekoga, k ijim je to naročil. Imamo čatote, kateri kar spise skrivajo in ko narod hodi preverjat dokaze pa se ugotovi, d aje spis ali njihovi dokazi kar izginili. Imamo primere, kjer čatoti skrivajo ali podtikajo prirejene dokaze v spise in so celo jih dobili, saj so pustili sledi na prirejenih dokazih. Kaj se je zgodilo. Na sodnijah vse to zatavškajo. Zato prijatu ti svetujem, da se kaniš in ogneš takšnemu početju in če ti kdo poskuša napeljati k temu zmoli očenaš in reči da naj gre v tri krasne. Drugače boš res na slabem glasu.
Polkavalčekrokenrol
28. 11. 2024 19.20
-1
Prjatu,ti ne veš kaj je čato niti kaj pišeš niti kaj misliš,ti ne veš nič
amabO
28. 11. 2024 14.11
+3
Če je sodnik naredil napako naj se opraviči. Če bi to sodnica naredila ,verjamem da je nebi nihče zmerjal sredi trgovskega centra.
Darko32
28. 11. 2024 15.11
+5
amabO Točno to, kar praviš. Ko berem razne prispevek in debatiramo z raznimi ljudmi vidmo, da je javna skrivnost, da na sodnijah ponarejajo dokaze in to z ciljem, da prikrijejo kriminal njihovih kameradov ali znancev. Pri tem pomagajo vsi od sodnikov do čatotov naprej. Zato ne verjaem ROBLEKOVI in njenim izjavam, saj je javna skrivnost, da se to dogaja. Videli smo prispevek, da se obtožuje na podlagi domnev in potem vidmo kako po več 10 obtožb pade. Sočasno pa vsi ti gradijo obtožbe na diskreditaciji in te metode so javna skrivnost pri nas na sodniji. Zato ti dam prav, ko postavljaš dvome. Tudi jaz ji ne verjem popolnoma nič.