Član uprave Vzajemne Marko Jaklič je povedal, da je v roku prispelo približno 750 volilnih predlogov, kar je še celo nekoliko več, kot so pričakovali. Natančno število elektorjev na volilnih zborih in število kandidatov, ki se bodo potegovali za mesto v 33-članski skupščini, tako za zdaj še ni znano. Vlagatelje nepopolnih vlog bodo pozvali k njihovi dopolnitvi tako, da bodo bolj podrobne informacije znane prihodnji teden.
Postopki volitev, ki potekajo na podoben način kot tiste v državni svet, so stekli 20. decembra lani z objavo sklepa o razpisu volitev v uradnem listu in dnevnikih Delo ter Večer. Pod vsak volilni predlog se je moralo podpisati vsaj 30 članov Vzajemne. Zdaj bodo ključno vlogo imeli elektorji, ki bodo člane skupščine volili na volilnih zborih od 10. do 21. februarja, vsak dan v enem volilnem okraju. V skladu s pravilnikom o volitvah v skupščino zastopnikov članov Vzajemne postane elektor na volilnem zboru prvi podpisnik vsakega potrjenega volilnega predloga. Prav tako so elektorji člani območnega sveta Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, ki so hkrati tudi člani Vzajemne.
Število volilnih okrajev ustreza številu poslovnih enot Vzajemne
Število zastopnikov za vsakega od desetih volilnih okrajev so določili po načelu - en zastopnik na približno enako število članov. Tako bodo zavarovanci z območja poslovne enote Ljubljana v skupščini imeli 11 zastopnikov, za območje mariborske poslovne enote jih bo izvoljenih pet, kranjske in celjske trije, murskosoboške, koprske, novomeške, novogoriške in območja poslovne enote Ravne na Koroškem pa po dva. Najmanj, enega zastopnika, bodo volili na območju poslovne enote Krško.