Po navedbah New York Timesa ima Arthur Andersen z zveznimi agencijami sklenjenih 64 različnih pogodb, Enron pa 42, njihova vrednost pa je med 60 in 70 milijoni dolarjev. V pismu, ki ga je v zvezi s tem zveznim agencijam poslal direktor urada za proračun Mitchell Daniels, je navedeno, da nedavna odkritja o uničevanju dokumentov o poslovanju in reviziji omenjenih dveh družb ter sumi v zvezi s stečajem Enrona odpirajo vprašanje, ali družbi poslujeta v skladu s pravili o državnih naročilih.
Enron je 2. decembra lani razglasil največji stečaj v ameriški zgodovini, potem ko je vrednost delnice padla pod dolar, predlansko poletje pa je bila vredna še okrog 40 dolarjev. Delnice so padle, potem ko je podjetje razkrilo več kot 600 milijonov dolarjev dolga na računih partnerskih podjetij, ki so jih ustanovili vodilni delavci Enrona. Večina delavcev je ostala brez svojih pokojninskih skladov, zunanji delničarji pa brez vloženih sredstev.
Revizorsko podjetje Arthur Andersen naj bi bilo seznanjeno s sumljivimi potezami vodstva Enrona, vendar je bilo, kot kaže, tiho, saj so od Enrona za revizije dobivali letno po 100 milijonov dolarjev. Potem ko je Zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo (SEC) začela preiskavo, so pri podjetju Arthur Andersen, kot tudi pri Enronu začeli pospešeno uničevati dokumentacijo, povezano s sumljivimi partnerskimi podjetji in revizijo Enrona.
Največji državni naročnik pri omenjenih družbah je Pentagon, ki ima z Enronom sklenjeno pogodbo o oskrbi s plinom in elektriko v vrednosti 5,7 milijona dolarjev letno, dodatne revizije, ki jih je za Enron opravljal Arthur Andersen, pa so ameriško vojsko letno stale približno 11,5 milijona dolarjev.