Prodajna cena znaša 175,5 milijona evrov, posel pa naj bi zaključili do 1. novembra. Agfa bo sklenila tudi licenčno pogodbo, ki bo investitorjem dovoljevala, da blagovno znamko Agfa uporabljajo za fotografske filme za neomejeno časovno obdobje.
Koncern Agfa pa se bo v prihodnje osredotočil na področji grafičnih sistemov in medicinske tehnike. Novi lastniki, ki bodo ustanovili podjetje AgfaPhoto, pa bodo prevzeli tudi skoraj 2900 zaposlenih.
Agfa sodi med pionirje na področju fotografije in je po lastnih podatkih leta 1936 na trgu predstavila prvi moderni barvni fotografski film. Leta 1964 se je nemška Agfa združila z belgijskim podjetjem Gevaert Photo-Producten v skupino Agfa-Gevaert.
Hkrati z napovedjo prodaje fotografske panoge so v Agfi objavili tudi polletne poslovne rezultate. Prihodek družbe se je v primerjavi z lanskim prvim polletjem znižal za skoraj 12 odstotkov na 1,9 milijarde evrov. Pri tem se je prodaja fotografskih aparatov in filmov znižala celo za skoraj 18 odstotkov na 363 milijonov evrov. Koncern, ki je lansko prvo poletje končal s 189 milijoni evrov dobička, je v letošnjih prvih šerstih mesecih ustvaril 320 milijonov evrov izgube iz poslovanja.