Gospodarstvo

Audi širi prodajo v Aziji

Singapur, 10. 10. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Hčerinsko podjetje nemškega Volkswagna Audi želi z izgradnjo nove tovarne v jugovzhodni Aziji začeti prodajo vozil v Aziji.

V naslednjih mesecih se bo podjetje odločilo, ali bo nov obrat zgradilo v Maleziji, Indoneziji ali na Tajskem, je v Singapurju povedal Audijev vodja prodaje Ralph Weyler.

Omenjene države so države z največjo stopnjo prodaje v jugovzhodni Aziji. Študije so pokazale, da bi bilo izvažanje avtomobilov v te regije zaradi visokih uvoznih davkov drago. Če bi proizvodnjo zgradili tam, bi lahko ponudili konkurenčne cene, je dejal Weyler.

Letos v Audiju računajo na prodajo 85.000 vozil; od tega naj bi jih kar 63.000 prodali na Kitajsko. S tem bi bila prodaja primerljiva lanskoletni. Po Wylerjevih besedah na dvig prodaje računajo šele v letih 2005 in 2006.

Letos naj bi Audi odprl tudi dva distribucijska centra v Indiji. To so prvi koraki na tem velikem trgu, je še dejal Weyler in dodal, da verjame, da sta lahko indijski in kitajski trg trga prihodnosti.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi