Gospodarstvo

Bencin v torek po napovedih dražji, dizel cenejši

Ljubljana, 16. 05. 2026 12.20 pred 25 dnevi 1 min branja 18

Bencinska črpalka

Regulirane cene pogonskih goriv naj bi se po izračunih Financ v torek gibale v različnih smereh. Po njihovi oceni se bo ob nespremenjenih dajatvah bencin podražil za približno dva centa na liter. Na drugi strani ocenjujejo, da bi se dizel lahko pocenil za nekaj več kot dva centa na liter.

Za liter 95-oktanskega bencina je treba izven avtocest in hitrih cest odšteti 1,683 evra, za liter dizelskega goriva pa 1,734 evra. V torek bi se po izračunih Financ lahko kurilno olje prav tako kot dizel pocenilo, in sicer z 1,37 evra na približno 1,35 evra za liter.

Kot so opozorili, je napoved nehvaležna, saj je država, kot kaže, začela zviševati dajatve. Pred tednom dni je namreč z vnovično uvedbo okoljske dajatve preprečila opazno pocenitev goriv. Podoben poseg se bi lahko zgodil tudi tokrat.

Cene nafte so proti koncu tedna rasle, potem ko srečanje med predstavniki ZDA in Kitajske ni prineslo napredka glede ponovnega odprtja Hormuške ožine. Valutni vpliv je bil tokrat razmeroma majhen. Razmerje med evrom in dolarjem ni pomembneje krojilo izračuna, zato glavni razlog za pričakovane premike ostajajo gibanja na trgih nafte in naftnih derivatov, so pojasnili.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI18

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Rafael Kramar
17. 05. 2026 17.29
Natankajte samo kolikor je res najbolj nujno, saj bo čez kak teden že Janša na oblasti in bodo cene goriv močno padle!
Kmet ljubi Janeza
18. 05. 2026 11.10
haha, 100% bodo padle ja.
galeon
16. 05. 2026 20.17
Pridno kupujte bencinarje, da se čez čas bencin še bolj podraža.
Emyy
16. 05. 2026 18.08
Korak naprej , dva nazaj
flojdi
16. 05. 2026 16.17
..pol tanarbol da ma vsak zase dva avtka.enga na bncin enga pa na dizl..in pol hod tankat in se vozit cen primernejse..al kak
zurc
16. 05. 2026 17.35
da boš pri rezervoarju pršparu 3 eur potem pa kupil paket cigaret
zurc
16. 05. 2026 14.35
levi ali desni politiki,nobeden nima vpliva na nihanje cen goriva ,morda cent ali dva ,davki ,vse drugo pa dela trg
Holy50
16. 05. 2026 14.18
Pohlep naftnih družb na vrhuncu, dobički vedno višji.
proofreader
16. 05. 2026 13.37
Petrol je tudi v državni lasti in Golobu to ni bilo jasno.
Rafael Kramar
17. 05. 2026 17.29
Petrol ni v državni lasti!!
123soba
16. 05. 2026 13.13
Janša in južna sta kompanjona, zato ne pričakujte pocenitve. Pohlep je več kot vse drugo...
assassin911
16. 05. 2026 17.58
Seveda lažnivega goloba noben noče.
mario7
16. 05. 2026 12.48
Sedaj bo vlada izraelca. Kaj ne bodo goriva po 1€?
HardKore
16. 05. 2026 12.47
Pocenilo se ne bo, zraslo pa bo...
proofreader
16. 05. 2026 12.47
Kmalu bo Janša. Janša je imel vedno najnižje trošarine.
lakala28
16. 05. 2026 13.14
Smo videli 2022, ko smo tankali po9 1,85 Avstrijci pa po 1,6. Pri Golobu je bilo potem takoj 1,4. Škoda če se bolnik ne bi vrnil, res.
Rafael Kramar
17. 05. 2026 17.30
Po 1€ je bilo pod Janezom!!
Kmet ljubi Janeza
18. 05. 2026 11.13
Če ti ni jasno zakaj je bilo 1€, potem mi je jasno zakaj si za Janšo.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758