"Prišel je čas odhoda, za Gorenje je dobro, da odhajam, najbolj pomembno pa je, da se ob mojem odhodu ni zgodila revolucija, temveč evolucija," je poudaril Stanič, ki je bil vedno pristaš t.i. konzervativnega bilanciranja. To po njegovih besedah pomeni, da "rezultatov poslovanja ne prikazuješ boljše, kot so, saj davkarija na koncu vse izbrska".
Bobinac se je Gorenju zapisal pred 17 leti, Staniča pa je označil za zgled. Z novo ekipo sodelavcev so postavili zelo ambiciozne cilje: uvrstiti se med pet največjih proizvajalcev bele tehnike v Evropi. "Druge možnosti nimamo. Lahko greš le navzgor ali propadeš. Dovolj smo močni, da rastemo še naprej. Ob tem moramo še več vlagati v našo blagovno znamko Gorenje," je povedal Bobinac.
V novo upravo je povabil Draga Bahuna, ki bo skrbel za področje organizacije in kadrov, Franca Košca, ki je odgovoren za področje razvoja in kakovosti in je bil izvršni direktor Gorenja, Andreja Vizjaka, ki Gorenju svetuje že od leta 1992, s 1. januarjem prihodnje leto pa bo v celoti prevzel nove naloge, in Žiga Debeljaka, ki prihaja iz Mercatorja in velja za preizkušenega poslovnega finančnika, v Gorenju pa je odgovoren za področje financ in ekonomike. Prav to področje je v stari upravi vodila Marija Miheljak, ki jo je Bobinac želel imeti tudi v novi upravi, vendar je zaradi bolezni povabilo odklonila.
Stanič se bo po novembrskem odhodu v pokoj posvetil predvsem branju, je danes odgovoril na novinarsko vprašanje. Z Gorenjem pa bo ostal povezan tudi v prihodnosti, opravljal bo tudi še nekaj drugih funkcij, kot so članstvo v nadzornih svetih in v državnem svetu.