
Čeprav zadnje poročilo geodetske uprave že kaže prve znake okrevanja nepremičninskega trga, marsikdo dvomi v obuditev nepremičninske pravljice, ki smo jo v zadnjih letih doživljali. Kupcev nepremičnin praktično še vedno ni, gradbeni mogotci pa v svojih bilancah skrivajo velikanske dolgove in zaloge.
Prav zato so vse glasnejša namigovanja o razprodaji novogradenj prek javnih dražb, saj naj bi objekte, ki predstavljajo zavarovanje bančnih posojil do grla zadolženih gradbincev, zasegle banke, ker dolgove gradbinci dolgoročno ne bi mogli več vračati. Banke bi bile potem prisiljene te novogradnje prodajati prek javnih dražb, razpisov ali kako drugače na prostem trgu.
Strokovnjaki iz bančnih krogov pa zatrjujejo, da bi bil takšen ukrep banke izveden le v skrajnem primeru, češ da banke zanima le denar in ne lastništvo nepremičnin. Prav tako naj bi bil pravni postopek, prek katerega se izpelje javna dražba, precej dolgotrajen.
Javne dražbe so za marsikoga zlata jama, kjer se lahko nepremičnino dobi mnogo ceneje kot pa na prostem trgu. Včasih pa je boj za cenovno ugodno nepremičnino tako hud, da pride tudi do fizičnih obračunavanj.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.